У подвійній смерті звинувачують лікарів родичі померлої на Житомирщині породіллі. Вони впевнені, що медики спочатку упустили панкреатит, а потім затягли з кесаревим розтином. Мати 24-річної Марини плаче, бо хотіла приїхати з Італії на народження внучки, а довелося летіти на похорон дочки. Звістка про подвійної трагедії жінка отримала в свій день народження. Перша вагітність Марини закінчилася викиднем, тому в цей раз дочка була дуже уважна.
Перші місяці вагітності пройшли добре, а ось на 28-му тижні дівчину госпіталізували зі скаргами на різкий біль в животі. Медики зробили аналізи і вирішили, що у Марини загроза переривання вагітності. Через два тижні лікування її виписали додому, незважаючи на те, що біль не припинилася, а вже через шість днів після виписки Марині стало зовсім погано.
Рідним повідомили, що у породіллі гострий панкреатит і її стан важкий.
“Ми відразу запитали, чи дійсно щось загрожує дитині. Нам сказали: з приводу дитини можете не хвилюватися, тут хороші фахівці”, – згадує тітка померлої породіллі Олена Фролова.
Згодом лікарі повідомили, що Марина померла разом з немовлям.
Рідні вважають, що в подвійній смерті винні медики, які дообследоваться дівчину в перший раз, і ті, до яких її госпіталізували вдруге.
Однак медики запевняють, що під час першої госпіталізації все зробили по протоколу і виписали, коли показань для спостереження в стаціонарі не залишилося.
“Вона тиждень вдома була. Якби їй було погано, вона б повернулася”, – вважає завідувач відділенням патології вагітних Житомирського обласного перинатального центру Лариса Заїка. А коли вагітна потрапила в лікарню вдруге – у неї, мовляв, розвинувся гострий панкреатит, який передбачити неможливо.
“Протягом доби відбуваються незворотні зміни. З такою формою панкреатиту вона була приречена – це однозначно”, – говорить заступник головного лікаря Житомирського обласного перинатального центру Олена Астрейко.
Медики пояснюють, що кесарів розтин не починали, бо намагалися врятувати жінку.
“Померла б на операційному столі, щоб сказали, що ви пішли за дитиною, а зарізали нашу дочку. В акушерстві взагалі, коли стоїть питання пацієнта і дитини, то на першому плані завжди наш пацієнт”, – говорить головний лікар Житомирського обласного перинатального центру Юрій Вайсберг.
“Якби ми по сумнівним показниками пішли на порятунок дитини, ця зупинка по сумнівним показниками сталася б на операційному столі – я б не змогла вам в очі дивитися”, – говорить заступник головного лікаря Житомирського обласного перинатального центру Олена Астрейко.
Кесарів розтин лікарі почали, як тільки жінка перестала дихати, але врятувати немовля на змогли – дівчинка задихнулася в утробі. Однак рідні в доводи медиків не вірять, і вже в цю п’ятницю збираються віднести заяву в поліцію.
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…