Новий закон про ЖКГ вводить пеню та дозволяє абонплату.
З 20 травня 2019 року набирає чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги», згідно з яким за кожний прострочений день несплати комунальних послуг, передбачений штраф.
Нововведення передбачають наступне:
– українці будуть платити штраф за прострочення платежів;
– буде введена абонентська плата на комунальні послуги (платіжки будуть складатися з двох частин: постійної та змінної; постійну доведеться платити навіть у тому випадку, якщо ви на все літо виїхали з міста і жодного разу не користувалися ні водою, ні світлом, ні опаленням);
– українці будуть зобов’язані впускати в квартиру комунальників;
– комунальникам дозволять відключати послуги за борги;
– комунальники будуть оштрафовані за відключення послуг без причини;
– українці зобов’язані будуть через півроку після вступу закону вибрати постачальника комунальних послуг та модель роботи (кожен укладає договір сам; один управитель укладає договір від імені всіх мешканців; ОСББ укладає угоду від імені всіх мешканців).
Розмір штрафу складе 0,01% від боргу. У свою чергу платіжний максимум прив’язали до мінімальної зарплати.
Розмір абонентської плати буде визначатися за формулою:
мінімальна зарплата × 2,58 × коефіцієнт витрати,
коефіцієнт витрати: гаряча вода і тепло – 0,004; холодна вода – 0,0035; вивезення сміття – 0,0015.
У 2019 році максимальна абонплата на тепло і гарячу воду складе 43 грн, на холодну воду – 37,6 грн і на вивіз сміття – 16,1 грн.
Мене звати Артем, позивний «Єбош». Я – оператор БПЛА 5 окремої штурмової Київської бригади. У…
Можливо — на емоціях. Можливо — від втоми. Можливо — тому що в якийсь момент…
Ми шукаємо людей, які готові долучитися до нашої команди. Ти можеш обрати напрямок служби, що…
Ми не просто тримаємо оборону — ми стаємо майстрами своєї справи. Кожен вибух на полігоні,…
Скандал із блогеркою Юлією Вербою, яка разом зі своїм обранцем “пожартувала”, залишивши офіціанту чайові російськими…
На початку грудня, після поїздки до шелтера «Місто добра», я сказав прямо: жодних відписок і…