Categories: Технології

Експерти: голосовий зв’язок в Україні стане безкоштовним

Сучасні користувачі воліють спілкуватися в мобільних месенджерах і дзвонять один одному все рідше і рідше.

В майбутньому телеком-оператори відмовляться від тарифікації основної телекомунікаційної послуги – голосових дзвінків. Про це заявив глава Національної комісії регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) Олександр Животовський, інформує UkrMedia.

«Все рухається до того, що «голос» стане безкоштовним. Українські оператори насамперед пропонують своїм користувачам «гігабайти, передачу даних», – зазначив керівник телеком-регулятора.

Припущення голови НКРЗІ засновані на діях найбільших українських операторів стільникового зв’язку. Лідер українського ринку «Київстар» на 1 жовтня 2018 року обслуговував 26,6 млн користувачів. У середньому вони вимовляли по 565 хвилин щомісяця. І цей показник (Minutes of Usage, MoU) суттєво змінився з 2015 року – 536 хв/міс.

Про зростаюче споживання мобільного інтернету свідчить дохід «Київстару» від цього виду діяльності за останні три роки. У 2015 році, коли тільки впроваджувався стандарт 3G оператор квартал отримував кілька сотень мільйонів гривень.

Наприклад, у першому та другому кварталі – до запуску «третього покоління» – компанія заробила 281,4 млн грн. і 303,7 млн грн. За третій і четвертий квартал 2015 року вже було 408,2 млн грн. і 449 млн грн.

В 2018 році, коли заробив 4G, за перший квартал «Київстар» заробив 1 341 млрд грн., а за третій – 2 045 млрд грн.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Vodafone Україна, обслуговуючий 19,9 млн абонентів, не розкриває показники MoU. Про збільшення споживання мобільного інтернету свідчать дані про «важких» клієнтів компанії. У третьому кварталі 2018 року значна частина бізнес-абонентів цього оператора використовувала в середньому понад 6 ГБ/міс.

За підсумками третього кварталу 2018 року 7,6 млн абонентів lifecell в середньому «виговорювали» 145,8 хвилин щомісяця. Це на 13,7% більше, ніж роком раніше. Тоді як споживання мобільного інтернету зросло на 156%.

За останнє десятиліття мобільний зв’язок “відкусив” значну частину «голосового» пирога у провідних операторів. І ця тенденція тривала протягом останніх кількох років. За даними Держстату, на 1 жовтня 2018 року в Україні працювало 5,62 млн стаціонарних телефонних ліній. Роком раніше їх число було 7,37 млн, а розквіт цього ринку спостерігався у 2009-2010 роках (12 млн). Поряд з кількістю користувачів провідної телефонії знижувалися і доходи. У січні-вересні минулого року галузь згенерувала 4,29 млрд грн., що на 5% нижче аналогічного показника за 2017-й.

annashchesna

Recent Posts

По доларах та євро будуть нові правила: НБУ готує масштабні зміни

НБУ готує масштабні зміни Національний банк нарешті почув бізнес. 25 квітня регулятор анонсував наймасштабніший пакет…

26 хв. ago

“Мобілізувати” можуть не лише машини: що ще дозволено забирати ТЦК та військовим

В українців можуть забрати не лише авто на потреби ЗСУ, а й житло В Україні…

11 години ago

Долар здувся, а євро пре далі: банки та обмінки змінили курс валют

Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 3 травня, мають наступні показники: курс…

12 години ago

Мобілізація в Україні: Генштаб розповів, кому з чоловіків треба прийти до ТЦК

Всі чоловіки віком від 16 до 60 років повинні прийти до Територіальних центрів комплектування та…

14 години ago

Війна закінчиться у 2024 році: путін уже готується злити свою армію – спливли подробиці

Експерт розповів, що задумав російський диктатор і коли закінчиться повномасштабна війна Політолог Андрій Піонтковський в…

16 години ago

Помер через 2 дні після візиту до ТЦК: що відомо про розслідування гучної справи

Наразі поліція відкрила кримінальне провадження, а омбудсман узяв справу на особистий контроль. Поліція Хмельницької області…

19 години ago