Щорічно в Україні виявляють 160-170 тис. хворих на рак. Половина з них помирає протягом першого року після встановлення діагнозу.
“ВООЗ вважає, що до 2030-го кількість хворих на планеті Земля збільшиться приблизно на 70%. Рак, безумовно, молодшає. Але сказати, що ми суттєво відрізняємося за структурою захворюваності від інших країн, не можна. Онкологія посідає в Україні друге місце за рівнем смертності, поступаючись тільки кардіологічним захворюванням”, – пояснила завідувачка відділенням малоінвазивної хірургії у Київському онкологічному центрі Катерина Харченко, пише obozrevatel.com.
У той же час в економічно розвинених країнах, таких як Швеція, Фінляндія або Данія, зростання захворюваності навіть вище, ніж в Україні, додала лікар. Однак рівень смертності у цих державах значно нижчий.
“Найголовніша проблема настільки високої смертності від онкологічних захворювань в Україні – пізнє виявлення хвороби. Приблизно 35-45% пацієнтів приходять до онкологів, маючи уже 3-4 стадію хвороби. Відповідно і лікування набагато дорожче, складніше і виживання нижче, і тривалість життя у результаті менша”, – підвела підсумок вона.
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…
Міністерство закордонних справ України запустило експериментальний проєкт, який дозволяє українцям за кордоном отримувати консульські послуги…
Міноборони збирається реформувати ТЦК Перший заступник міністра оборони погодився, що треба кардинально реформувати ТЦК Міністерство…
Ці заходи дозволяють знизити фінансове навантаження та створити умови для комфортного життя навіть у складних…
Кому із пенсіонерів у січні підвищать виплати майже на тисячу гривень Хто із пенсіонерів може…
Від того, чи вдасться знайти компромісне рішення, залежатиме не лише стабільність енергопостачання, а й характер…