Лікарі теж можуть допускати помилки, і якщо не цікавитися подробицями призначеного лікування, ймовірність цього зросте.
Зазвичай ми довіряємо лікарю, думаючи, що він знає наш організм краще за нас самих. Але чи так це насправді?
Основні аспекти спілкування з лікарем
Щоб отримати необхідну медичну допомогу від фахівця, радимо вам перед прийомом зробити кілька речей:
Запишіть все, що хочете розповісти лікарю про свою проблему і самопочуття.
Візьміть на прийом історію своєї хвороби. Ви можете написати її самостійно в зошиті чи на аркуші паперу.
Складіть список всіх ліків, які ви приймаєте, вказавши дози, дату початку прийому і частоту.
Візьміть з собою всі рентгенівські знімки, медичні записи і результати аналізів, які у вас є. Це дасть лікарю більше інформації про ваш стан здоров’я.
Пам’ятайте: у кабінеті лікаря немає місця для збентеження, ви повинні повідомляти йому про всі речі, які вас турбують. Якщо ви щось не зрозуміли при спілкуванні з фахівцем, не соромтеся задавати питання, інформує Ukr.Media.
Питання, які обов’язково потрібно задати лікарю
Які шанси, що лікування допоможе?
Наприклад, препарати для поліпшення стану судин не допомагають знизити артеріальний тиск і не впливають на зниження ризику смерті від серцевої патології. Тому обов’язково запитайте про реальні переваги і прогнози лікування. Ви також можете поцікавитися у лікаря статистикою щодо користі обраного методу.
Які шанси, що лікування може зашкодити мені?
У всього є свої ризики, навіть у лікуванні і аналізах, які здаються простими і нешкідливими. Пам’ятайте: побічних ефектів немає тільки у тих ліків, які неефективні. Однак наявність ризиків не завжди означає відсутність переваг. Так, наприклад, хіміотерапія надзвичайно шкідлива для пацієнта, але її негативний вплив на організм виправдовується користю в боротьбі з раком.
Які є альтернативи?
Запитайте у лікаря, чи є інші методи лікування, які можна розглянути у вашому випадку, а також чому ви зупинилися саме на цьому варіанті.
Бути відвертим зі своїм лікарем і задавати всі питання вкрай важливо, не соромтеся і не бійтеся здатися занудою. Пам’ятайте: недомовленість або непорозуміння може коштувати вам життя.
Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Не займайтеся самолікуванням і в будь-якому випадку проконсультуйтеся з кваліфікованим медичним фахівцем перед застосуванням на практиці будь-якої інформації.
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…