Юрист Української Гельсінської спілки з прав людини розповів, яку відповідальність передбачено в Україні за невчасну виплату заробленого.
“Затримування зарплати на термін до місяця вважається адміністративним порушенням, — розповідає в коментарі газеті Експрес Олег Левицький, юрист Спілки. — Стаття 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає за це накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та на громадян — суб’єктів підприємницької діяльності від 510 до 1700 гривень.
Якщо працедавець затримує виплату на більш ніж місяць, то за це передбачено кримінальну відповідальність. Згідно зі статтею 175 ККУ, порушникові загрожує штраф від 8500 до 17 000 гривень, виправні роботи на строк до двох років, позбавлення волі терміном до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років”.
Тим часом українці не вважають істотним порушенням затримання зарплати на один день.
“З практики знаю, що працівники не вважають таку затримку істотним порушенням. Скаржитись починають уже після двох тижнів невиплати коштів”, — додав юрист.
Контракт 18-24. Що це? Як долучитися? Які його переваги? Докладніше І долучайся до війська: https://18-24.army.gov.ua…
В Іванівській області невідомі викрадають місцевих жителів, примушують їх підписувати контракт і їхати на війну.…
🔥 Ці хлопці вже зробили усвідомлений вибір Вони прийшли самі — без примусу, без тиску.…
Протягом останніх днів прикордонники та правоохоронці розкрили чотири схеми незаконного перетину державного кордону. Було затримано…
Ярослав 18 років- військовослужбовець ЗСУ. Підписав контракт, щоб повернутися в свій дім, який зараз на…
Журналіст Роман Скрипін, який тривалий час працював з Петром Порошенком зробив різку заяву, назвавши політика…