Categories: Україна

Руслан Калінін розповів про непотрібних державі переселенців з Донбасу і величезні черги на житло

Про проблеми переселенців, міністерство щодо вирішення житлових питань та пенсійний туризм, розповів глава громадянського об’єднання “Всеукраїнська асоціація переселенців” Руслан Калінін.

Про основну проблему переселенців

Переселенцям потрібно знаходити більш високооплачувану роботу або працювати на кількох роботах, тому що крім основних потреб в харчуванні, медицині, одязі, потрібно ще платити чималі суми за оренду житла.

Ми розуміємо цю проблему і намагаємося запускати курси підтримки переселенців. Кілька років тому ми дали можливість взяти участь переселенцям в найбільш масштабному проекті з вивчення англійської мови LingvaSkills, і завдяки нашим зусиллям понад чотири тисячі переселенців взяли участь в програмі.

Єдиний орган, в якому є дані про кількість переселенців – це Міністерство соціальної політики. Однак є таке поняття, як “пенсійний туризм” – це коли люди зареєструвалися, як переселенці, але насправді не проживають на цій території.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Найбільше переселенців проживають в Києві, близько 90%.

Ми намагаємося працювати з усіма державними органами, міжнародними партнерами та посольствами.

Проблема номер один для переселенця – це житло. Тільки 12% змогли купити власне житло, а решта живуть у родичів або орендують квартири.

Три міністерства займаються рішенням житлового питання:

Міністерство регіонального розвитку, де є програма “Доступне житло”. Вона передбачає державну підтримку в розмірі 50% на покупку житла. На це житло величезні черги. І фактично по 300 сімей на рік можуть скористатися програмою.
Міністерство окупованих територій. Однак це міністерство працює вкрай неефективно. У минулому році було передано всього 72 квартири, які навіть даються не у власність переселенцям, а у тимчасове користування.
Міністерство соціальної політики, при якому є український фонд соціальних інвестицій. Він уже отримав другий грант у розмірі 9 мільйонів євро від німецького банку KfW. Таким чином, завдяки першому гранту близько 700 переселенців отримали житло. І завдяки другому гранту близько 1000 переселенців отримають житло.
Кожен переселенець може отримати довідку переселенця, завдяки якій може брати участь в тих чи інших програмах. В даний момент з цим проблем немає, зараз черги значно менше.

annashchesna

Recent Posts

“Цій групі пенсіонерів підготували сюрприз після 1 січня, надбавка буде в цих літніх українців”: хто одержить гроші?

У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…

40 хв. ago

“Масштабне посилення мобілізації набирає обертів, у ТЦК можуть мобілізувати кожного 10-го з цією професією”: ЗСУ, ВЛК

В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…

2 години ago

“В Україну пре шалений мороз у -18 градусів і снігопад, на свята цю область накриє дика злива”: де негода буде на Різдво?

Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…

3 години ago

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

14 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

15 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

16 години ago