Про проблеми переселенців, міністерство щодо вирішення житлових питань та пенсійний туризм, розповів глава громадянського об’єднання “Всеукраїнська асоціація переселенців” Руслан Калінін.
Про основну проблему переселенців
Переселенцям потрібно знаходити більш високооплачувану роботу або працювати на кількох роботах, тому що крім основних потреб в харчуванні, медицині, одязі, потрібно ще платити чималі суми за оренду житла.
Ми розуміємо цю проблему і намагаємося запускати курси підтримки переселенців. Кілька років тому ми дали можливість взяти участь переселенцям в найбільш масштабному проекті з вивчення англійської мови LingvaSkills, і завдяки нашим зусиллям понад чотири тисячі переселенців взяли участь в програмі.
Єдиний орган, в якому є дані про кількість переселенців – це Міністерство соціальної політики. Однак є таке поняття, як “пенсійний туризм” – це коли люди зареєструвалися, як переселенці, але насправді не проживають на цій території.
Найбільше переселенців проживають в Києві, близько 90%.
Ми намагаємося працювати з усіма державними органами, міжнародними партнерами та посольствами.
Проблема номер один для переселенця – це житло. Тільки 12% змогли купити власне житло, а решта живуть у родичів або орендують квартири.
Три міністерства займаються рішенням житлового питання:
Міністерство регіонального розвитку, де є програма “Доступне житло”. Вона передбачає державну підтримку в розмірі 50% на покупку житла. На це житло величезні черги. І фактично по 300 сімей на рік можуть скористатися програмою.
Міністерство окупованих територій. Однак це міністерство працює вкрай неефективно. У минулому році було передано всього 72 квартири, які навіть даються не у власність переселенцям, а у тимчасове користування.
Міністерство соціальної політики, при якому є український фонд соціальних інвестицій. Він уже отримав другий грант у розмірі 9 мільйонів євро від німецького банку KfW. Таким чином, завдяки першому гранту близько 700 переселенців отримали житло. І завдяки другому гранту близько 1000 переселенців отримають житло.
Кожен переселенець може отримати довідку переселенця, завдяки якій може брати участь в тих чи інших програмах. В даний момент з цим проблем немає, зараз черги значно менше.
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…
Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…