Categories: Україна

Руслан Калінін розповів про непотрібних державі переселенців з Донбасу і величезні черги на житло

Про проблеми переселенців, міністерство щодо вирішення житлових питань та пенсійний туризм, розповів глава громадянського об’єднання “Всеукраїнська асоціація переселенців” Руслан Калінін.

Про основну проблему переселенців

Переселенцям потрібно знаходити більш високооплачувану роботу або працювати на кількох роботах, тому що крім основних потреб в харчуванні, медицині, одязі, потрібно ще платити чималі суми за оренду житла.

Ми розуміємо цю проблему і намагаємося запускати курси підтримки переселенців. Кілька років тому ми дали можливість взяти участь переселенцям в найбільш масштабному проекті з вивчення англійської мови LingvaSkills, і завдяки нашим зусиллям понад чотири тисячі переселенців взяли участь в програмі.

Єдиний орган, в якому є дані про кількість переселенців – це Міністерство соціальної політики. Однак є таке поняття, як “пенсійний туризм” – це коли люди зареєструвалися, як переселенці, але насправді не проживають на цій території.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Найбільше переселенців проживають в Києві, близько 90%.

Ми намагаємося працювати з усіма державними органами, міжнародними партнерами та посольствами.

Проблема номер один для переселенця – це житло. Тільки 12% змогли купити власне житло, а решта живуть у родичів або орендують квартири.

Три міністерства займаються рішенням житлового питання:

Міністерство регіонального розвитку, де є програма “Доступне житло”. Вона передбачає державну підтримку в розмірі 50% на покупку житла. На це житло величезні черги. І фактично по 300 сімей на рік можуть скористатися програмою.
Міністерство окупованих територій. Однак це міністерство працює вкрай неефективно. У минулому році було передано всього 72 квартири, які навіть даються не у власність переселенцям, а у тимчасове користування.
Міністерство соціальної політики, при якому є український фонд соціальних інвестицій. Він уже отримав другий грант у розмірі 9 мільйонів євро від німецького банку KfW. Таким чином, завдяки першому гранту близько 700 переселенців отримали житло. І завдяки другому гранту близько 1000 переселенців отримають житло.
Кожен переселенець може отримати довідку переселенця, завдяки якій може брати участь в тих чи інших програмах. В даний момент з цим проблем немає, зараз черги значно менше.

annashchesna

Recent Posts

Страшна трагедія шокувала усю країну: чоловік вистрелив у дитину та жінку, а після скоїв самогубство

На Житомирщині чоовік застрелив 7-річну дитину, дружину та себе у будинку на Житомирщині. Про це…

2 години ago

Українцям безкоштовно вставлятимуть зуби: на яких умовах

Подробиці Українці зможуть безкоштовно зробити протезування зубів Міністерстві охорони здоров'я спільно з Національною службою здоров'я…

2 години ago

Виплату пенсій зупинено: у ПФУ попередили – потім дадуть за всі місяці, але з умовою

Подробиці Українські пенсіонери із числа ВПО, які не пройшли ідентифікацію, отримають свої кошти, як тільки…

5 години ago

В Україні до єдиного реєстру військовозобов’язаних вноситимуть дані не лише чоловіків, а й жінок – адвокат

До Єдиного реєстру військовозобов'язаних вноситимуть дані не лише чоловіків, а й жінок від 17 до…

6 години ago

Обдеруть до нитки пів країни: нардепи погодили покарання та штрафи за порушення закону про мобілізацію

Правоохоронний комітет Верховної Ради розглянув пропозиції щодо внесення поправок до законопроекту, спрямованого на посилення покарань…

8 години ago

Альтернатива ТЦК та мобілізації: до Ради внесли новий законопроект

В Україні можуть узаконити приватні оборонні компанії Народні депутати України мають намір зробити легальними приватні…

10 години ago