Categories: Економіка

Пенсій не буде? Українцям не вистачає грошей на виплати, назвали несподівану причину

Міністерство соціальної політики України змогло продовжити підвищення пенсій завдяки тому, що не погасило дефіцит Пенсійного фонду. Він становить вже 30 млрд гривень.

 

 

Про це розповів заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбір. За його словами, найпростішим варіантом вирішення проблеми дефіциту ПФУ було покриття цих витрат за рахунок додаткових доходів ще в 2017 році, повідомляє Обозреватель.

“Але тоді ми б зіткнулися з тим, що не змогли б підвищити пенсії. Тому було прийнято рішення, що дефіцит ми не покриваємо як такий, а даємо кошти на підвищення пенсій”, – пояснив Шамбір.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Він додав, що поступово, із зростанням доходів від ЄСВ, дефіцит ПФУ буде покриватися. За його розрахунками, для цього потрібно 7-10 років.

Також заступник міністра запевнив, що індексація пенсій, яка впроваджується в цьому році, буде проводитися не дивлячись на дефіцит фонду і на передвиборну кампанію. Вона вже прописана в законодавстві.

“Незалежно від того, які будуть політичні рішення. 50% зростання зарплати і 50% інфляції – а це досить високий показник і для Європи він вважається одним з найбільших… Цей розмір рівня підвищення пенсії прописаний в законі. Він не залежить від виборів і всього іншого”, – підкреслив Шамбір.

annashchesna

Recent Posts

Своя роль є для кожного.

Своя роль є для кожного. Катерина опановує військову справу за обраним фахом. У великій армії…

2 дні ago

Як багато можна встигнути до 24 років?

Анастасія вже встигла пройти шлях, який для багатьох здається неймовірним: опанувала сучасну артилерійську техніку, отримала…

3 дні ago

Бліц із Мішею Крупіним 🎤

Бліц із Мішею Крупіним 🎤 Короткі запитання — швидкі відповіді та трохи більше про людину,…

1 тиждень ago

У Міноборони прокоментували звільнення Хмари з військової служби

Новопризначений міністр оборони Євгеній Хмара звільнений з військової служби на підставі підпункту «е» пункту 3…

1 тиждень ago

Віруючий, який не вбиває, а доставляє нашим хлопцям на передову провізію за допомогою дрону-бомбера

Це історія про вибір, віру та службу. До повномасштабної війни він був служителем монастиря. Після…

1 тиждень ago

«Картонковий Майдан» очима Кремля: як російська пропаганда використовує протести на підтримку Федорова

З середини липня 2026 року в Києві та десятках інших українських міст – від Львова…

1 тиждень ago