В Україні через низьку продуктивність праці та кадрового року реалізувати пропозицію Всесвітнього економічного форуму про скорочення робочого тижня не вдасться.
Продуктивність робочої години в Ірландії становить $95,5, у Норвегії – $77,9, у США – $69,6, а в Греції – $34,8 (дані за 2016 рік). При цьому продуктивність праці в Україні в 2018 році склала всього лише близько $4,2.
“Потрібно вміти організувати свій час. Якщо людина за 4 робочі дні встигне зробити все, що зараз робить за 5 днів, це прекрасно. Тоді можна без будь-яких проблем переходити на чотириденний тиждень. Але все дуже залежить від рівня самоорганізації. У нас, мені здається, рівень організованості досить низький, невисокий рівень продуктивності праці”, – зазначає дослідник Лідія Ткаченко.
Інша проблема – відсталість усього ринку. Левова частка українців зайняті в торгівлі, пояснює Ткаченко, а там, найчастіше, оборот залежить у першу чергу від тривалості роботи.
HR-експерт Олександр Білоус пояснює: вже зараз деякі компанії практикують перехід відділів на чотириденний тиждень. Йдеться в першу чергу про відділ кадрів, піар-служб, юристів. “Це ті сфери, які зараз максимально не залежать від виробничого циклу. Припустимо, якщо це великий завод. Поки кардинально не вдосконалили обладнання, відправляючи всіх співробітників на додатковий третій вихідний у тиждень, компанія буде втрачати в прибутку. А якщо це” білий комірець”, юрист, HR-менеджер, звичайно, можна відносно без страху втратити подарувати йому ще один вихідний”, – розповідає Білоус.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…