Країни Європейського союзу дійшли згоди з приводу врегулювання проекту газопроводу “Північний потік-2”, який прокладають з Росії в Німеччину через Балтійське море в обхід України.
Франція і Німеччина домовилися про компроміс щодо газопроводу, запропонувавши альтернативні правки, зазначила канцлер Німеччини Ангела Меркель.
Напередодні Франція виступила проти реалізації “Північного потоку-2”. Париж заявляв, що не хоче збільшувати залежність від Росії, тому збирався підтримати зміну законодавства ЄС, яка ускладнить будівництво газопроводу.
Що стосується газової директиви, то ми досягли угоди, і це стало можливим завдяки тому, що Франція і Німеччина тісно співпрацювали,– сказала Меркель.
Таким чином, європейські лідери дали “зелене світло” прокладці трубопроводу і домовилися, що всі рішення по “Північному потоку-2” буде приймати Німеччина.
“Франція та Німеччина врегулювали суперечку навколо “Північного потоку-2″ і досягли компромісу щодо поправок до газової директиви Євросоюзу. Сторони запропонували нову редакцію документа, яка не блокує російський проект. Редакція була показана послам країн ЄС в Брюсселі”, – пишуть ЗМІ.
Канцлер Німеччини також наголосила, що заявила, що дуже важливо, аби Україна залишалася транзитною країною для газу.
“Чи будемо ми залежати від Росії в світлі будівництва другого газопроводу? Я кажу – ні, якщо ми одночасно будемо займатися диверсифікацією”,– сказала Меркель.
Варто зазначити, що ускладнити реалізацію проекту “Північний потік-2” шляхом внесення правок у газову директиву ЄС хотіла також Румунія за підтримки країн Центральної Європи.
Що таке “Північний потік-2” та чим він загрожує Україні?
Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу “Північний потік-2”.
Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія.
Поява цього газопроводу збільшить залежність ЄС від російського “Газпрому”, який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску “Північного потоку-2” втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…