facebook

Як жити з новими тарифами і платити “по-старому”: суму в платіжках можна знизити на 70%

З огляду на складну економічну ситуацію в країні українців цікавить, як можна зменшити плату за комунальні послуги.

Кабінет міністрів України планує виділити на “теплі” кредити 793 млн грн. За ці гроші сотні тисяч сімей зможуть утеплити стіни, замінити вікна і встановити Негазовий котли. Держава “погасить” від 30 до 70% кредиту, решту коштів можна виплачувати частинами протягом трьох років. У той час як в уряді агітують впроваджувати заходи щодо енергоефективності, в банках кажуть: гроші закінчилися. Детальніше про те, чи вплинуть “теплі кредити” на суму в платіжках, чи реально взяти борг у банку, і як ще можна економити на “комуналці” – далі.

Утепливши свій будинок, за “комуналку” можна платити менше

Вже через кілька місяців українцям прийдуть рахунки за опалення, яке в багатьох містах подорожчало в кілька разів. Міністр регіонального розвитку та будівництва Геннадій Зубко пояснює, українські сім’ї витрачають в 5 разів більше енергоресурсів, ніж жителі Західної Європи. Щоб платити менше, впевнений чиновник, потрібно утеплювати будинки, міняти вікна, встановлювати лічильники. На ці цілі можна взяти спеціальний “теплий кредит” – держава допоможе погасити борг.

“Ми два місяці тому поміняли два вікна в будинку – в самій холодній кімнаті. Кредит оформили на три роки. Пішли до підприємця, який встановлює вікна – він у нас вдома зробив заміри, порахував, скільки це буде коштувати, і дав нам цей кошторис. вийшло на 5 тисяч гривень. Ми оформили кредит на три роки, через два тижні держава погасила 3,5 тисячі, ще 1,5 тисячі заплатили самі. тобто 500 гривень потрібно було віддати в банк при оформленні кредиту (це 10%), і ось ще тисячу ми заплатили на третьому тижні “, – розповідає мешканка Херсонської області Олена.

Будь-яка українська сім’я (або ОСББ) може звернутися в один з трьох банків ( “Ощадбанк”, “Укрексімбанку” або “Укргазбанк”) з проханням надати кредит на заходи з підвищення енергоефективності. За підрахунками уряду, “теплими кредитами” вже скористалися 480 тисяч сімей. 70% кредиту компенсує тим, хто оформив субсидію і 30% тим, кому субсидія не призначається. Максимальна сума, яку може компенсувати держави, – 14 тисяч гривень.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Експерти з енергоефективності Анна Шумейко пояснює, 33% тепла втрачається через погану теплоізоляції стін. Утеплення одного квадратного метра зовнішньої стіни пінопластом коштує приблизно 300 гривень. Мінімальна площа утеплення – 20 квадратних метрів – обійдеться в 6 тисяч гривень. Згідно з програмою “Теплий дім”, тим, у кого оформлена субсидія, доведеться заплатити 1800 гривень, іншим – 4200 гривень. Утепливши стіни і замінивши вікна, можна зберегти 50% тепла.

Правда, заощаджувати на цьому можна буде тільки в тому випадку, якщо в будинку встановлений тепловий лічильник. Тепловий лічильник разом з установкою обійдеться приблизно в 4000-4500 гривень. У столиці компанія “Київенерго” встановлює такі лічильники на багатоквартирний будинок безкоштовно, а ось для того, щоб поставити лічильник у власну квартиру (якщо дозволяють технічні умови) доведеться заплатити самому. Крім лічильника необхідно встановити регулятор на радіатор, це дозволить контролювати споживання тепла, а значить і суму в платіжках.

“Ми за весь холодний період всього 1 Гкал тепла використовували. Живемо в новому житловому комплексі, в квартирі стоїть лічильник на тепло, на радіаторі регулятор тепла. Будинок теплий, тому ми іноді взагалі вимикали опалення. Квартира однокімнатна, в місяць виходило трохи більше 100 гривень “, – розповідає киянам Антон Кириченко.

Читайте також: У серпні кияни заплатять за комунальні послуги по-новому

Підводні камені “теплих кредитів”

“Надання” теплих “кредитів тимчасово призупинено в зв’язку з вичерпаним обсягом бюджетних коштів”, – йдеться на офіційному сайті “Ощадбанку”. На “гарячій лінії” банку “Сегодня.ua” пояснили: гроші, які виділила держава, закінчилися, а нові кошти не надходять. З 6 липня “теплі кредити” в банку не дають.

У державному “Укрексімбанку” кажуть: “Грошей у бюджеті немає, але ми чекаємо”. Коли саме відновлять кредитування – невідомо. У прес-службі міністерства регіонального розвитку та будівництва поясніяют, що додаткові кошти на “теплі кредити” в цьому році виділити планують, на даний момент відповідне рішення перебуває на узгодженні в Міністерстві фінансів. Гроші, які вже виділили на кредити – закінчилися.

До слова, проблеми з отриманням кредитів виникали ще до того, як гроші закінчилися. Так, українцям, які мають кредитну карту в іншому банку, можуть відмовити у видачі “теплого” боргу.

“У мене офіційний дохід мінімальний – роботодавець доплачує частина в конверті. Хотіла оформити кредит в” Ощадбанку “на вікна. Все зробила, як годиться. Принесла їм довідку про субсидії, довідку з місця роботи. Через два тижні мені сказали, що мені кредит дати не можуть до тих пір, поки я не закрию кредитку в іншому банку. Але насправді у мене там НЕ кредит, а кредитна картка з лімітом! Мені сказали, що перевірили мене в якійсь системі і прийняли рішення, не давати “теплий кредит “, поки та картка не буде закрита!”, – розповідає мешканка Дніпропетровської області Ірина. У банку “Сегодня.ua” пояснили – в кредиті дійсно можуть відмовити в тому випадку, якщо у менеджерів є сумніви, чи зможе боржник повернути кошти.

Як ще можна економити

Енергозберігаючі лампочки допоможуть на третину скоротити споживання електрики, каже експерт Національного екологічного центру України з енергозбереження. Компактна люмінесцентна лампа потужністю 23-27 Вт дає стільки ж світла, як і звичайна лампочка на 100 Вт.

publication_247467_img9a3b9cd6e4e39f298bfa08b460004d5b_620x0

Також експерти радять:

Холодильник поставити в 10 см від стіни і подалі від батарей і прямих сонячних променів. Для того, щоб скоротити споживання електрики холодильником, варто поставити його в прохолодне і темне місце – подалі від плити і вікна.

Правильно користуватися пилососом і пральною машинкою. Пилосос найбільше споживає електрики в момент включення – не варто часто вимикати і включати його під час прибирання. Також заповнений пилом пилосос витрачає до 20% більше електрики.

При завантаженні бака пральної машини лише наполовину, 50% її потужності марнується. Прання при температурі 30 ° С замість звичних 40 ° С дозволяє заощадити 40% енергії.

За словами Анни Шумейко, за місяць сотні літрів води йде “даремно”. Уже зараз кожна сім’я може почати економити воду, використовую кілька простих порад.

Встановити ричагові крани. Ричагові крани замість системи з двох вентилів і рукоятки дозволяють моментально відключати подачу води. Завдяки цьому, як каже Ганна Шумейко, за рік можна заощадити до 300 гривень.

Поміняти або “модернізувати” зливний бачок. Експерти також радять поміняти зливний бачок в туалеті на той, який використовує менше води. Для цього можна придбати спеціальний бачок з енергозберігаючої системою, яка контролює подачу води, або ж просто встановити в бачок наповнену водою пластикову пляшку – це допоможе зменшити обсяг води в бачку.

Нова пральна машинка. Пральна машина з класом енергоспоживання А + і вище допоможе заощадити за місяць десятки літрів води. Також пральну машину варто заповнювати повністю, але не перевантажувати, так як це збільшує споживання електрики.

Мити посуд не в проточній воді і берегти воду. Для економії води також варто встановити насадки для душу і змішувачі з низькою витратою або розпилювачі на змішувач. Крім цього, багато, як показують соцопитування, забувають вимикати воду під час чищення зубів.

Приймати душ, а не ванну. Приймаючи душ протягом 5 хвилин, витрачається максимум 100 літрів води, а для наповнення ванни необхідно більше 200 літрів.

джерело http://domik.ua/

 

Шукайте деталі в групі Facebook

Вам також може бути цікаво...