В українському селі Підвиноградово, яке розкинулося в 12-ти кілометрах від Румунії, знаходиться закритий табір ромів, що прославився на всю країну.
Місце проживання ромів скоріше схоже на королівство з дитячих казок, рясніє багатствами і небаченою релігійністю жителів.
Тут серед звичайних сільських вулиць до неба підносяться справжні палаци. Антураж вражає – дорогі портьєри , мармурові сходи та меблі у стилі барокко.
Офіційно потрапити в Підвиноградів важко – територія виключно ромська, доступ відкритий лише тим, хто хрещений в місцевій церкві, а всі вони баптисти.
“Знаєте, чужинців ми зараз сюди 100% не пускаємо, тому що приїдуть, познімають на камеру або телефон, а потім пишуть всяке. Думаю, українці як би заздрять тому, що у ромів у Підвиноградові такі багаті будинки. Вони весь час запитують: “Звідки у них такі гроші?”. В останні роки все більше “повноважень” у вирішенні актуальних питань в таборі бере на себе церква і місцеві пресвітери”, – розповів житель одного з багатих будинків Юрій Фаркош в коментарі “УП”.
До слова, у 59-річного Юрія Фаркоша 10 дітей, 44 онуків і 14 правнуків. Разом з усіма родичами його ромська родина розрослася до ста чоловік. Всі живуть в одному селищі. Тут, всупереч стереотипам, не прийнята “кочове романтика”. Фаркош в таборі – персона шановна – він “барон”.
Могутність церкви тут не наважується заперечувати ніхто. Цікаво, що перші громади євангельських християн-баптистів в Підвиноградові та сусідньому Королево з’явилися ще в кінці 70-их – початку 80-их минулого століття.
Найбільше роми пишаються своїми дівчатками. Їх одягають в розкішні дорогі сукні, але в майбутньому на красунь чекає зовсім нелегка доля.
“Дівку віддаємо заміж в 12, 13, 14 років. Як вам це пояснити? Не знаю. Так у нас прийнято. Дівчата не вибирають собі чоловіка. У нас такого немає, як у вас. Вирішують тато і мама. Збираються з батьками хлопця, і вирішують. Буває, що наш ром одружується з українкою, але це – рідкість”, – розповідає Юрій Фаркош.
Весілля у ромів багато в чому схожі на українські, хоча є одна серйозна відмінність – у віруючих сім’ях вони проходять без алкоголю.
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…