Блокування дії алкоголю на мозок і придушення тяги до нього може досягнути шляхом введення в організм окситоцину – “гормону кохання”.
Міжнародна група вчених з’ясували, що за допомогою окситоцину можна контролювати бажання випити. У дії “гормону кохання” вони переконалися, експериментуючи з щурами, пише журнал PLOS Biology.
Автори проекту залучили дві групи щурів: одна з дитинства була прищеплена тяга до алкоголю, тоді як інша росла в нормальних умовах. Тварин з першої групи помістили в середовище, де алкоголь був доступний, варто було лише натиснути лапкою на спеціальний важіль.
Зрозумівши, як діє принцип, гризуни все частіше натискали на важіль, щоб роздобути нову дозу спиртного – їх алкоголізм прогресував.
Після цього в організм тварин вводилися малі і великі дози окситоцину, через ніс за допомогою спрею. Експеримент показав, що навіть відносно невелика кількість “гормону кохання” допомагала придушити тягу до алкоголю.
Зрештою, вчені домоглися того, що пацюки-алкоголіки перестали відчувати потребу в алкоголі – вони стали поводили себе так само, як тварини з непитущої групи.
Висновки: окситоцин впливає на центри мозку, які відповідальні за формування залежності.
Українцям розповіли, що заборонено передавати рідним у спадок Що українцям заборонено передавати рідним у спадок…
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…