Часто батьки кажуть одне, а діти чують зовсім інше. Те, що дорослому здається мотивацією і підтримкою, діти сприймуть, як образу або грубість.
Дітей потрібно охороняти не тільки від небезпечних предметів, але і від небезпечних слів і фраз. Нижче наведені найбільш часті висловлювання, які батьки дозволяють собі говорити своїм дітям.
«Ну, тримайся. Ось повернеться батько…». Не кращий образ батька у свідомості дитини. Плюс до того — цілковита безпорадність у вирішенні ситуації. Звідки взятися авторитету в очах дітей — питання.
«Тут немає нічого твого». Відверте приниження дитини, позбавлення його значущості і хоч якогось права. До того ж, зайве нагадування про те, що матеріальне дуже важливо для вас.
«Ми все життя на тебе горбатимося, а ти…». Навіщо ви вселяєте дитині відчуття того, що вона вам щось винна? Ви вбиваєте її самооцінку, тому що дитина не розуміє, що з нею не так, якщо вона не в достатній мірі вам «дякує».
«Ти мене в тpyну заженеш». Не лякайте дитину! Спочатку вона дійсно почне за вас боятися, а потім ваші слова перестануть мати вагу. Адже так «вмиpaти» ви будете у неї на очах по кілька разів в день.
«Так кому ти потрібен, крім мене». Ось це поcтріл в притул по самооцінці дитини. Діти вірять дорослим. Говоріть так частіше і дитина остаточно змириться зі своєю нікчемністю.
🤝 Завдяки проєкту «Контракт 18–24», молоді люди можуть приєднатися до лав Національної гвардії та Державної…
💥 "Контракт 18-24" – це добровільна ініціатива для громадян віком від 18 до 24 років,…
Коли інші ще розмірковують, Євгеній вже діє. Йому всього 21 рік, але він точно знає,…
Бути молодим — значить мати вибір. І мати силу змінювати світ навколо. Вероніка зробила свій…
Сила країни — в її людях. І кожен, хто стає до лав ЗСУ — стає…
Російські пропагандисти активно поширюють фейкову інформацію, стверджуючи, що Збройні Сили України нібито готують провокації у…