День вишиванки зовсім молоде свято, але його вже дуже сильно полюбили практично всі. Ще б пак: адже у нього досить цікаві традиції. З’явилося торжество в Чернівцях у 2010-му році, а після цього День вишиванки почали відзначати вже майже по всій Україні і не тільки.
Ідея свята належить звичайній студентці Чернівецького національного університету Лесі Воронюк. Вона ще в 2006 році запропонувала своїм одногрупникам прийти в університет в якийсь із днів у вишиванках. І вони це зробили не тільки в 2006-му році, але і після. Так і почалася традиція, яка підкорила всю Україну і величезну діаспору нашої країни.
Головною метою цього дня є збереження українських національних цінностей та їх популяризація. І потрібно погодитися, що це прекрасний варіант, який нікого ні до чого не зобов’язує, але настільки цікавий, що залучає безліч людей.
Кожен колір на вишиванці символізує щось певне:
Білий колір – символ невинності і оберіг від нещастя і лихого погляду.
Червоний – символізує любов до людини, життя, енергії сонця, радості.
Чорний колір – багатство і благополуччя. Джерело
Зелений – жіночий колір.
Синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і душевний спокій.
Золотий або жовтий – символ меду і пшениці, благополуччя, достатку, багатства і радості.
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…
Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…
І до чого тут Залужний? Народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної…
В Україні пенсіонери повинні обов’язково проходити ідентифікацію. У разі її відсутності виплати можуть бути призупинені.…