Жителям старих будинків вже потрібно збирати речі. Якщо не почати знесення або капітальний ремонт “хрущовок”, в Україні вже за лічені роки половина сімей може залишитися без домівок.
Профільне міністерство розробило законопроект, який через кілька років повинен запустити процес масової реновації “хрущовок”.
Мінрегіонбуд розробив новий законопроект. Головне нововведення: щоб знести старий будинок, більше не потрібен дозвіл всіх мешканців, достатньо 75%. Саме таку норму просили в Конфедерації будівельників.
Прохідні кімнати, крихітна кухня, низькі стелі і застаріла проводка — в таких умовах живуть мільйони власників “хрущовок” в Україні. Деякі будинки “вже не врятувати”, інші ще кілька років тому треба було ремонтувати і вже зовсім скоро вони приєднаються до “безнадійних” будівль.
Як буде проходити реконструкція за новим законом:
-75% мешканців повинні дати згоду:
-Реконструкцію повинні підтримати місцеві депутати;
-Визначити, якою буде площа нового житла, повинна місцева влада;
-На час будівництва мешканців можуть відселяти або в новий будинок, або в тимчасове житло.
Проблема старого житла в першу чергу повинна хвилювати його власників, впевнений ріелтор Максим Бабуряк. Більшість українців квартири отримали безкоштовно, водночас і зобов’язання утримувати їх. У платежах за утримання будинку капітальний ремонт не включений, тому, по ідеї, кожні 10-15 років українці повинні були самі збирати шестизначні суми для ремонту або заміни ліфтів, утеплення стін, реконструкції, зміцнення, заміни вікон в під’їздах і т.д.
Що ще змінить новий закон:
-враховує можливість здійснення реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не тільки 5-поверхівок;
-визначає замовниками проектів реконструкції виконавчі органи сільських, селищних і міських рад;
-розширює перелік можливих джерел фінансування проектів;
визначає алгоритм ухвалення рішення про реконструкцію або знесення;
-удосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла;
-передбачає різні варіанти відселення жителів при реконструкції, максимальну відстань, на яку буде відбуватися відселення, й інші питання.
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…