П’ятничний проїзд військової техніки центром столиці наробив чимало галасу, коли стало відомо, що асфальт після такого “маршу” перетворився, по суті, на дошку для прання.
По-перше, слід нагадати, що за багато років на проспекті Перемоги капітально відремонтували дорогу і випробування гусеничною технікою явно не входило у плани перевірок якості свіжого асфальту.
“Київавтодор” майже одразу звинуватив військових у халатності та байдужості до стану київських доріг, мовляв, вони запевняли, що важка військова техніка буде перевозитися на тралах, а на гусениці будуть монтувати спеціальні резинові накладки, щоб не пошкодити асфальт під час проїзду.
Але усі кияни були свідками, як гусенична техніка вбивала дороги на шляху до центру столиці.
Втім, тут виникає питання і до самого “Київавтодору”, адже їхні спеціалісти мали б, як мінімум, супроводжувати колону військової техніки і в разі виявлення пошкодження асфальту гусеницями одразу зупинити цю наругу над дорогами.
Втрутитися у це міг би і мер Кличко, щоб ремонт доріг, яким він пишається, не перетворився на марну роботу.
З іншого боку у міноборони також могли б перед виїздом своєї техніки на дороги столиці хоча б спробувати асфальт на міцність і прийти до висновку, що краще усі гусеничні машини перевозити містом на спеціальних тягачах.
Але в міноборони пішли іншим шляхом, заявивши, що їхня техніка взагалі не пошкодила асфальт на дорогах столиці, а усі заяви “Київавтодору” не відповідають дійсності, мовляв, важка техніка була забезпечена асфальтохідними гусеницями, які навіть і сліду не залишили на дорогах.
Схоже, перетворила дороги на дошки для прання легка броньована техніка, адже у військовому відомстві визнають, що на неї не монтували асфальтохідні гусениці тому що це не передбачено якимись технічними вимогами.
Начебто такі військові машини вагою від 8 до 20 тон залишають лише сліди від гусениць, але не наносять шкоду асфальту.
Можливо на папері усе має виглядати саме так, але від того стан нових столичних доріг після проїзду військової техніки не покращився. Навіть простий гусеничний трактор і той перетворює асфальтовану дорогу на “дошку для прання”, а що вже казати про 20-тонну військову машину.
Втім, у міністерстві оборони стоять на своєму – якщо асфальт зруйнувався, то це “Київавтодор” робить неякісне дорожнє полотно.
Припустимо, що це дійсно так, але якщо військові бачили, що під їхніми гусеницями асфальт перетворюється на місиво, то навіщо було місити його далі?
Перевезти військову техніку на спеціальних тягачах – це не вселенська проблема. А вже потім потрібно розбиратися в тому, як “Київавтодор” робить дороги і пред’являти до них претензії. А можливо просто потрібно передивитися технічні вимоги згідно з якими не потрібно монтувати асфальтохідні гусениці на важку техніку під час проїзду дорогами загального вжитку?
Як мінімум, дорожникам столиці та військовим потрібно координувати свої дії, а не махати кулаками вже після того, як стався пшик.
Інакше з такими темпами ще до військового параду з нагоди Дня Незалежності центральні дороги столиці перетворяться на полігон з вибоїнами.
У грудні 2024 року очікуються магнітні бурі, які можуть вплинути на здоров’я людини. Сильні бурі:…
Відмова від отримання повістки може спричинити певні юридичні наслідки, і важливо розуміти, що дії, пов'язані…
У регіонах з можливою ожеледицею водіям та пішоходам слід дотримуватися особливої обережності. Також варто враховувати…
В умовах війни важливо розуміти, що захист країни — це спільне завдання, яке потребує зусиль…
Військовий стан значно обмежує можливості для виїзду чоловіків з України, проте певні категорії громадян можуть…
Традиційно, в кінці осені українці стикаються із незначними коливаннями курсів. Валютний ринок в Україні до…