Українські студенти-медики вперше здають міжнародний іспит з основ медицини,незадоволені влаштовують протести.
В Україні знову протестують студенти. Цього разу через навчання.
Міністерство охорони здоров’я запровадило новий обов’язковий тест заради підвищення рівня освіти та якості медичних кадрів. Але студенти його здавати не хочуть – кажуть, занадто важкий.
Корреспондент.net розбирався в конфлікті.
Що за тест?
IFOM – це міжнародна система тестування для студентів медиків, розроблена в США.
У IFOM входить 160 тестових завдань з таких сфер медичних знань: анатомія, біохімія, гістологія, мікробіологія, патологія, фармакологія, фізіологія і, умовно кажучи, комплексні питання із певних систем органів.
Раніше українські студенти здавали тільки КРОК – тест для оцінки компетентності майбутніх медиків. Однак в МОЗ КРОКом незадоволені – його не здавали лише 3% студентів, а значить, він не забезпечував об’єктивної оцінки знань.
Введення IFOM – це частина глобальної реформи медицини, яка покликана, в тому числі, поліпшити якість медичної освіти в Україні.
У 2017 році IFOM здавали добровільно студенти-шестикурсники, але вже в цьому році іспит є обов’язковим – його пишуть третьокурсники з 1 по 3 липня. Для українських студентів програма складена українською мовою.
Позиція студентів
Частина студентів виступає проти IFOM і відмовляється його здавати. Всього на здачу IFOM зареєструвалося трохи більш як 12 тисяч третьокурсників, з них мінімум 600 відмовилися приходити. Студенти провели мітинги в різних містах України – наприклад, в Харкові, Вінниці та Тернополі.
“Цей іспит ввели незаконно, за два місяці до його початку. Нам не надали матеріали, нам не оголосили поріг “склав/не склав”, – говорить студентка Харківського національного університету Анастасія Пономарьова.
Студенти стверджують, що весь рік навчалися за однією програмою, а іспит повинні здавати зовсім за іншою. І не було достатньо часу на підготовку до більш складних тестів.
“Наприклад, питання про клінічні бази діагностики, де використовується діагностика якихось маркерів на онкозахворювання, там (в США) вони є базовими, а в нашій країні немає навіть технічного обладнання для того, щоб це встановлювати”, – пояснює студентка Харківського медичного університету Маріанна Морозова.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…