facebook

Третина дитячих таборів порушують санітарні норми – Держпродпотребслужба

У кожному третьому дитячому таборі в Україні фахівці виявили порушення санітарних норм.

Фахівці Держпродпотребслужби під час перевірок встановили факти порушення вимог санітарного законодавства в кожному третьому закладі оздоровлення та відпочинку дітей. Про це під час колегії за підсумками роботи за перше півріччя повідомила начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Алла Григоренко, передає прес-служба відомства.

За її словами, з початку оздоровчої кампанії фахівці Держпродпотребслужби взяли участь в проведенні 9,9 тис. перевірок.

“Порушення вимог санітарного законодавства встановлено на майже 3 тис. перевірених об’єктах – на кожному третьому обстеженому”, – зазначила Григоренко.
Найвищий відсоток порушень виявлено в Херсонській області (78%), Черкаській (50%), Житомирській (42%), Хмельницькій (48%), Харківській (47%), Вінницькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській областях – по 38%.
В основному фіксувалося порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів в харчоблоках, порушення поточних виробничих процесів, порушення технології приготування готових страв, використання заборонених в оздоровчих закладах харчових продуктів, порушення організації питного режиму, недотримання двотижневого меню, порушення правил зберігання харчових продуктів і добових проб, відсутність документів на продукцію, брак посуду, миючих та дезінфікуючих засобів та ін.

Крім того, під час перевірок фіксувалося, що матеріально-технічна база стаціонарних оздоровчих закладів не відповідає вимогам. Зокрема, не відповідали вимогам санітарного законодавства 29% харчоблоків, мали недостатню площу і набір приміщень 7% закладів, на 7 харчоблоках була відсутня проточна холодна вода, на 10 харчоблоках відсутня гаряча проточна вода, не вистачало холодильного обладнання на 48 харчоблоках та ін.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Також спостерігається недостатнє укомплектування закладів медичним персоналом – таке порушення виявлено в 201 установі. В цілому з початку оздоровчої компанії було відкрито понад 8,8 тисяч закладів оздоровлення та відпочинку, в тому числі 380 закладів оздоровлення. Не відкрилися через заборону Держпродпотребслужби 22 установи, без узгодження Держпродпотребслужби було відкрито 9 закладів.
“З початку кампанії послуги в закладах оздоровлення та відпочинку отримали майже 664 тис. дітей, з яких понад 62 тис. – в оздоровчих, більш 601 тис. – в закладах відпочинку”, – повідомила Григоренко.
Вона звернула увагу на той факт, що з року в рік зменшується кількість стаціонарних таборів, що пов’язано з фінансовою неспроможністю місцевих органів влади на їх утримання.

“Спостерігається тенденція до скорочення терміну роботи оздоровчих закладів і тривалості змін. Також фіксується і зниження наповнюваності таборів, хоча проектні потужності дозволяють оздоровлювати більше дітей, що ймовірно пов’язано з високою вартістю путівок і низьким рівнем послуг, що надаються”, – зазначили в Держпродпотребслужбі.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...