Науковці з Гарвардського й Вермонтського університетів розробили алгоритм, що дозволяє виявити депресію по фотографіях, які користувачі викладають в Instagram, йдеться на The Next Web.
Дослідники проаналізували понад 44 тисячі знімків, викладених 170 користувачами, 70 із яких діагностували клінічну депресію.
Із акаунтів науковці обирали по 100 останніх світлин, а для пацієнтів із розладом, вони також взяли 100 фото до діагностування депресії для порівняння.
Учені дослідили активність цих користувачів, кількість лайків під фото, кількість обличь на світлинах та кольорові характеристики знімків. Усі ці дані вони використали для створення програми, яка визначає глибину депресивного стану.
Науковцям вдалося виявити, що люди у депресії викладають фото з низьким контрастом, а на світлинах переважають блакитні й сірі кольори. Вони часто використовують фільтр “Inkwell“, який робить зображення чорно-білим.
Здорові учасники дослідження найчастіше обирали фільтр “Valencia“, який робить кольори фото світлішими й теплішими.
Після розробки алгоритму, автори протестували його здатність визначати користувачів, які страждають від депресії та не мають цього розладу.
Програма була права у 70% випадків. Для порівняння, лікарі можуть достовірно діагностувати депресивний стан пацієнтів у 42% випадків.
Уже незабаром українці відзначати Різдво. У 2023-му великих морозів і сильних опадів не було. Чого…
В Україні воєнний стан і загальна мобілізація триває до 8 лютого 2025 року. Президент може…
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…