Наступного року результати з трьох предметів зараховуватимуть як оцінку за державну підсумкову атестацію. Про це йдеться у наказі Міносвіти від 27 липня 2016 року № 889 “Деякі питання проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти”, який набув чинності.
Документом також визначено терміни проведення тестування, предмети, з яких учасник проходитиме ЗНО, а також встановлено, скільки саме сертифікаційних робіт можуть написати зареєстровані.
– Отож, наступного року результати зовнішнього незалежного оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів, – розповідає газеті “Експрес” Лариса Середяк, директор регіонального центру оцінювання якості освіти. – Майбутні випускники складатимуть українську мову і літературу, математику або історію України (період XX — початок XXI століття).
Основна ж зміна, яка вводиться у 2017 році, – кожен випускник обиратиме на власний розсуд навчальний предмет з усього переліку (окрім української мови, математики чи історії України), результати ЗНО з якого зараховуватимуться як оцінка за ДПА. І якщо результати ЗНО можна буде змінити, написавши тести наступного року, то оцінку в атестаті вже не вдасться виправити.
Цьогоріч випускники шкіл складали українську мову і літературу, математику або історію України. Третім навчальним предметом, з якого проходило ЗНО і з якого результати враховувалися як оцінка ДПА, була іноземна мова. Наступного року можна буде обирати серед 10 предметів.
– Про які саме предмети йде мова?
– У 2017 році учасники загалом проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання з 12 навчальних предметів. Обов’язковим для всіх буде тестування з української мови і літератури. Крім цього, потрібно буде скласти іспит з історії України або математики. Під час реєстрації випускник обиратиме з цих двох предметів. Крім цього, тестування проходитимуть з біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської та французької мов. Серед цих предметів потрібно буде обрати один, результат ЗНО з якого враховуватиметься як оцінка за ДПА. А загалом кожен зареєстрований учасник матиме право виконати сертифікаційні роботи не більше, ніж із чотирьох навчальних предметів.
– Терміни проведення ЗНО теж відрізнятимуться від цьогорічних?
– Тобто для того, аби не зривати навчальний процес у школах, тестування вирішили проводити пізніше. Якщо цього року воно тривало з 5 травня до 17 червня, то у 2017 році тестування розпочнеться 23 травня і триватиме до 15 липня. Відповідно, додаткова сесія буде в липні і не доведеться проводити ще спеціальні додаткові сесії для учасників АТО та жителів Луганщини й Донецької області. Для цих категорій вступників уже два роки поспіль проводилися такі спеціальні додаткові сесії. Наступного року такого вже не буде.
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…