ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ШКОЛИ ПСИХОЛОГІЧНО: ПОРАДИ МАМАМ

Якщо ви думаєте, що цей матеріал тільки для мам-першокласників, ви помиляєтеся! Готувати дитину до школи ви будете всі роки його навчання, не залежно від класу, в який він перейшов, його успішності і тяги до знань.

Як підготувати дитину до школи психологічно

Повірте, після трьох місяців нескінченного відпочинку і веселощів з друзями, сну до обіду і радісних днів на морі, в будь-якому віці і класі важко змиритися з тим, що такі довгі канікули відбудуться дуже не скоро, а попереду 9 місяців навчання, контрольних робіт, олімпіад і відкритих уроків.

Читайте вісім рад від психолога Влади Березянської про те, як підготувати дитину до школи, щоб перші тижні навчання не були для школяра суцільною мукою.

Прокидаємося раніше

Немає нічого гіршого, після трьох місяців висипань, знову вставати в школу в 6-7 ранку. А коли дитина, як і доросла людина, різко змінює свій режим дня, це, звичайно ж, не приносить організму нічого корисного. Тому, до зміни режиму треба підходити поступово. Якщо ви розумієте, що до вашого заклику вставати раніше, так як скоро в школу, дитина поставиться негативно, тоді придумайте кілька хитрих і веселих прийменників.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Наприклад, відправитися на ринок з самого ранку, щоб купити най-най смачні фрукти і ягоди, прийти найпершими до кафе біля будинку і самим першими купити улюблене морозиво, відправитися до відкриття магазину зі шкільним приладдям, щоб вибрати найкрасивіші зошити і рюкзак і так далі.

Чергуючи роботу і відпочинок

Незважаючи на те, що заняття починаються тільки 1 вересня, почніть за тиждень-два до школи, чергуйте роботу і відпочинок вашої дитини. Розподіліть завдання на тиждень, щоб хоча б по 1 годині на день, дитина займалася підготовкою до школи – прибиранням в письмовому столі, пранням своїх речей на перший тиждень навчання, підписанням зошитів і підручників тощо.

Повторення – мати навчання

Тут дуже важливо зробити так, щоб це заняття не нагадувало учительський зріз знань. Просто ненароком, кілька разів за тиждень до школи, запитайте у дитини: “Нагадай, а який предмет був твоїм найулюбленішим в минулому році? Хімія? Так, пам’ятаю, ви робили якийсь дослід в класі і ти зробив його швидше і краще за всіх … Розкажи ще раз, я забула подробиці. “

Таким чином, ви дасте дитині можливість згадати приємні моменти, пов’язані з навчанням, моменти, коли навчання і отриманий від неї результат принесли дитині відчуття успіху, справжню радість і тільки позитивні емоції.

Шопінг

Незважаючи на те, що покупка футбольного м’яча або нової ляльки приносить дітям набагато більше радості, проте шопінг перед 1 вересня – справа весела. Звичайно, не зовсім зручно йти за всіма шкільними приладдям в останній тиждень серпня, коли всі шкільні ярмарки переповнені батьками з дітьми. Але зате ваша дитина отримає позитивні емоції, пов’язані зі школою, напередодні початку шкільного року.

Дітям приносить задоволенням вибирати зошити, щоденник, канцелярію. Особливо приділіть увагу різним маркерами, різнобарвним ручкам та ін, діти їх дуже люблять і просто-таки чекають не дочекаються поки зможуть почати ними писати.

Планування

Влаштуйте сімейні збори, з фруктами, соком і печивом. Привітайте дитину з тим, що йому скоро знову на навчання, в наступний клас. Помрійте з дитиною, яким буде наступний рік, запитаєте, про що дитина переживає, щоб допомогти йому позбутися від негативних емоцій.

Зустрічі з однокласниками

Якщо ви не живете в одному будинку з половиною класу, в якому вчиться ваша дитина, то ініціюйте зустріч з однокласниками до занять. Запропонуйте дитині запросити кілька однокласників до себе додому, купіть дітям торт або іншу смакоту. Нехай поспілкуються, поділяться, як минуло літо. Приємна зустріч з друзями, з якими пов’язана школа і навчання, позитивно налаштовує дитину на навчання, на зустріч з іншими однокласниками.

Свято

Зробіть з першого вересня справжнє свято. Заплануйте відпочинок, який любить ваша дитина і на який у вас давно не було часу або можливостей – похід в аквапарк, парк атракціонів, кіно або розважальний дитячий центр. Обговоріть ваші плани з дитиною заздалегідь, тоді він буде чекати 1 вересня з нетерпінням.

Подальша робота

Дорогі батьки. Не забувайте, що підготовка до навчання проходить не тільки в період до 1 вересня. Перші тижні навчання – це все той же підготовчий період, який тепер просто трохи по-іншому називається – акліматизація або адаптація. Підтримуйте ваших діток, питайте їх, як пройшов день в школі, пропонуйте свою допомогу, якщо дитина не може впоратися з якимось із завдань, а також не перевантажуйте дитину домашніми справами і забезпечуйте їх часом для відпочинку.

annashchesna

Recent Posts

Діти залишаться без спадщини: що українцям заборонили передавати рідним

Українцям розповіли, що заборонено передавати рідним у спадок Що українцям заборонено передавати рідним у спадок…

2 хв. ago

“Долар дорожчає з наростанням, курс валют несеться до фіналу”: чого насправді чекати в обмінниках України?

На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…

2 години ago

“Де взяти свідоцтво про смерть горіха”: Україну розриває від маразматичного закону про кримінальні дрова

У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…

3 години ago

Чи зараховується в стаж для обчислення пенсії робота за кордоном: 2024 року порядок змінений

Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…

4 години ago

Пенсіонери на старті: “1000 від Зеленського” дадуть через Укрпошту – як оформити без “Дія”

Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…

6 години ago

Українських водіїв почали штрафувати за використання «Дії»: як реагують суди

Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…

7 години ago