Що робити, якщо вас затопили сусіди зверху? Такі ситуації трапляються дуже часто. Поради дає практикуючий юрист Микола Торбеєєв.
-Насамперед хочу порадити людям звертатися до аварійної служби і ЖЕКу, а ще треба піднятися до сусідів поверхом вище і попередити людей, бо це може бути просто аварія й недбалість власників квартири. Якщо не відчиняють, то спробувати знайти їх через родичів і близьких.
Необхідно звернутися до ЖЕКу або ОССБ і повідомити їх, щоб вони мали на увазі цю ситуацію. Слід скликати комісію, зокрема за участю постраждалих мешканців, сусідів включати до комісії й складати акт, що свідчитиме про наявність такого факту, як затоплення. Моя порада як практикуючого юриста – постаратися вирішити все на місці і не доводити справу до серйозного юридичного розгляду. Але якщо, на жаль, компромісу не досягнуто, то на основі складеного акта можна звертатися до різних експертних установ і замовляти експертизу для експертного дослідження, оцінного, щоб дізнатися ступінь шкоди насправді.
Якщо у нас є оціночна документація і сусіди заперечують або не погоджуються з ціною збитків, то постраждала сторона має право звернутися до суду і в судовому порядку стягнути суми збитків на підставі рішення суду. Але досудовий оціночний порядок не обов’язковий. Можна спершу звернутися до суду і призначити судову експертизу, яка теж оцінить збитки.
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…