В Італії до лікаря можна потрапити за місяць-два після запису. Якщо дуже потрібно, треба викликати машину невідкладної допомоги. Проте й у самій лікарні можна просидіти в черзі декілька годин.
Про це Gazeta.ua розповідає 26-річна Марія Шевченко з Маріуполя Донецької області. Вона вже 5 років живе місті Реджо-ди-Калабрія, що на півдні Італії.
“Вдома в університеті вивчала італійську мову та філологію. Ніколи не планувала жити за кордоном. Коли була на четвертому курсі виграла грант на 6-місячне навчання для викладачів в Італії.Треба було лише сплатити переліт та проживання. Так у 2014 році опинилась в новій для себе країні без друзів та знайомих, – згадує Марія, – Вирішила залишитись, бо почала зустрічатись з італійцем. У влади попросила притулку через війну в рідному місті. Проте як закінчиться військовий конфлікт, треба буде покинути Італію, якщо до цього часу не зроблю громадянство”.
У Марії немає медичної страховки та вона не дуже задоволена медициною в країні. Розповідає, що щоб відвідати державну лікарню італійці платять 35 євро. Та взагалі не просто потрапити у лікарню. Спочатку треба йти до сімейного лікаря та брати направлення до спеціаліста. Потім з папірцем прямуєш у аптеку, через які йде запис у лікарні. А потім через місяць-два ти потрапляєш у лікарню.
“Якщо щось дуже важливе – то тільки через швидку допомогу, але можуть і не взяти. Якщо у дитини температура 40 градусів, вас направлять до нічного лікаря. І другий раз на виклик вони не приїдуть”, – зазначає Марія.
У лікарні скаргу пацієнта визначають як один з 4 кодів, що означають рівні загрози для життя: від найвищого червоного, коли одразу мають допомагати, до білого, де допоможуть в останню чергу.
“Одна іноземна студентка підвернула ногу. Її у 18 вечора відвезли по швидкій у лікарню. Допомогли тільки о 5 ранку. Їй дали “білий код”. Проте якби вона не повзала на колінах за лікарями та не почала благати про допомогу, навряд чи ситуація вирішилась так “швидко”, – ділиться Марія, – Хлопчик приїжджав з болями у животі, а йому казали чекати. А якби там апендицит та він розірветься у цей час. Якщо тебе не привезуть з діркою у голові чи в іншому місці, тобі швидко не допоможуть”.
Дівчина розповідає, що зуби лікувати краще у приватній клініці. Там вартість буде більшою, проте допомогу отримаєте швидше.
“У мене болів зуб у серпні, але усі спеціалісти були у відпустці. Мені довелось чекати. Я дочекалась до загострення ситуації та сама вирвала собі зуб. Гадаю, якби я приїхала до нас на початку, то виявили звичайний пульпіт, – ділиться Марія, – Іншого разу лікар тут казав, що у мене дуже важкий випадок і треба нерв видаляти. Коли приїхала на Україну, швидко усе зробили, поставили пломбу за 500 гривень та й усе”.
Недовіра до італійських лікарів у Марії виникла коли їй виписали сильні антибіотики. Після того, як дівчина пропила курс, у неї почались проблеми з імунітетом.
“У мене є проблеми з щитовидною залозою. А коли тут виривають зуб, то дають антибіотик, аби не було запалення. Я повірила лікарю та пропила курс. Проте ліки виявились занадто сильним для моєї хворої щитовидки, антибіотики вбили мій імунітет. Півтора місяця у мене була постійна застуда та температура. Жодні таблетки не допомагали, постійно хотілось спати, – згадує Марія, – Ми пішли до лікаря мого хлопця. Я йому розповідаю, що не можу відновитись після курсу антибіотиків. І що він робить? Правильно, виписує мені інші антибіотики. Я вирішила, що більше не піду тут до лікарів”.
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…
Міністерство закордонних справ України запустило експериментальний проєкт, який дозволяє українцям за кордоном отримувати консульські послуги…
Міноборони збирається реформувати ТЦК Перший заступник міністра оборони погодився, що треба кардинально реформувати ТЦК Міністерство…
Ці заходи дозволяють знизити фінансове навантаження та створити умови для комфортного життя навіть у складних…
Кому із пенсіонерів у січні підвищать виплати майже на тисячу гривень Хто із пенсіонерів може…