Росія повернула Україні захоплені кораблі

У РФ повідомили,що кораблі є “речовими доказами”,а Україні вони були передані на “відповідальне зберігання”.

Росія в понеділок, 18 листопада, передала Україні затримані рік тому в Керченській протоці кораблі – буксир Яни Капу і малі броньовані артилерійські катери Нікополь і Бердянськ. Про це повідомляє прес-служба МЗС РФ.

Передача відбулася в нейтральних водах.

У повідомленні наголошується, що кораблі є “речовими доказами в триваючому в Росії кримінальному процесі про незаконний перетин нашого кордону”.

“Їх передача на відповідальне зберігання українській стороні стала можливою у зв’язку з тим, що російські компетентні органи завершили необхідні слідчі дії щодо кораблів і їх знаходження на території Російської Федерації для продовження кримінального процеси не потрібно”, – повідомляє російське МЗС.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

У свою чергу, заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль повідомила, що всі три кораблі після повернення направляються до Одеси.

Вона також зазначила, що в найближчий четвер у Гаазі пройдуть перші слухання арбітражного трибуналу у справі про порушення Росією імунітету трьох українських військових кораблів і членів їх екіпажів.

Оля

Recent Posts

⁨⁨Україна варта того, щоб за неї боротися.

Її захисниці — це сила, професіоналізм і відданість, якими справді можна пишатися.Щодня вони виконують свою…

13 секунд ago

«Боги війни» та «ландшафтні дизайнери» 28 ОМБр

У арти мало романтики, хіба можна вважати романтичними холодні ранки, вічний бруд під ногами, збиті…

3 дні ago

Одинадцять років тому на військовій карті України з’явилася 53 окрема механізована бригада імені князя Володимира Мономаха

Бригада, що пройшла сотні кілометрів фронту. Це шлях, написаний мужністю, потом і кров’ю. Шлях людей,…

4 дні ago

Батьківщина чує, що ти робиш для неї

Павло, 20 років — молодий батько. Коли він підписав "Контракт 18-24", його дружина Христина не…

5 днів ago

Психологічна смуга перешкод у 23-й окремій механізованій бригаді Сухопутних військ ЗСУ

Психологічна смуга перешкод у 23-й окремій механізованій бригаді Сухопутних військ ЗСУ — це не лише…

5 днів ago

Соціальні та протестні чинники внаслідок паливної кризи в рф

Анотація У матеріалі розглянуто розвиток паливної кризи в російській федерації, її економічні, соціальні та політичні…

6 днів ago