На Чернігівщину повертають “прадавніх турів”, які жили 500 років тому

На Чернігівщину, повертаються “нащадки” прадавніх турів – тварин, яких не було тут майже 500 років.

Про це повідомляється на сторінці парку природи “Беремицьке” у Facebook.

SONY DSC

На Чернігівщину, повертаються “нащадки” прадавніх турів – тварин, яких не було тут майже 500 років.
Про це повідомляється на сторінці парку природи “Беремицьке” у Facebook.

“В Парку природи “Беремицьке” відбудеться подія, на яку ми чекали з нетерпінням: нащадки турів повернуться в Україну, де їх не було майже 500 років. У зв’язку з цим в період з 22.11.2019 по 28.11.2019 екскурсії в заповідній частині парку проводитись не будуть”, – ідеться у повідомленні.

Водночас зазначається, що адміністративно-рекреаційна частина парку працюватиме у звичному режимі. І для тих, хто відвідає парк у ці дні, екскурсії нею проведуть безкоштовно.

Як розповіла кореспонденту Укрінформу директор Благодійного фонду “Беремицьке Біосфера” Тетяна Ферльовська, 12 особин турів зараз перетинають український кордон. Закупили їх у латвійському Національному парку “Кемері”. Тварини мають темний окрас і дуже схожі на справжніх первісних турів.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Пані Тетяна додала, що розведення туроподібної худоби Хека в парку “Беремицьке” стане другою частиною проєкту Благодійного фонду з відтворення цієї популяції в Україні. Першою була виставка “Прадавній тур: минуле і сучасне”, яка відкрилась 18 жовтня п. р. в Київському Палаці дітей та юнацтва.

За словами Ферльовської, виведенням туроподібної худоби в 20-х роках минулого сторіччя зайнялися брати Луц і Хайнц Хек. Один із них працював директором Берлінського зоопарку, а другий – Мюнхенського. Витривалу й схожу на турів породу великої рогатої худоби, яка тепер має ім’я братів, вони вивели шляхом зворотного схрещування.

Після Другової світової війни та бомбардування Берліна в Німеччині залишилось тільки 18 особин виведених братами биків. На сьогодні ж у національних парках Європи їх налічується вже 4000.

Як відомо, первісного тура вчені вважають предком сучасного бика. Його вага досягала 1000 кг, а висота в холці – 180 см. Тур був одним із найбільших в історії наземних ссавців, що був витіснений із середовища свого проживання, а потім винищений.

Парк природи “Беремицьке” розташований в Козелецькому районі Чернігівщини. На його території втілюється ідея ревайлдингу, що полягає у відтворенні природи, притаманної тій чи іншій місцевості. Саме в цьому парку працюють над відтворенням первозданного природного середовища, притаманного чернігівському Поліссю у V-X сторіччях (до утворення Київської Русі).

annashchesna

Recent Posts

“В Україну пре шалений мороз у -18 градусів і снігопад, на свята цю область накриє дика злива”: де негода буде на Різдво?

Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…

1 годину ago

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

12 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

13 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

14 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

14 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

15 години ago