Categories: Події

“Вірю у вас”: Зеленський закликав церкву підтримати мирні ініціативи України

Президент Володимир Зеленський напередодні саміту у нормандському форматі провів зустріч з представниками церков і релігійних організацій України.

У прес-службі глави держави повідомили, що президент подякував за спільне звернення ієрархів до жителів тимчасово окупованих територій, а також за роботу, яку проводять святі отці для українців.

У зв’язку з переговорами лідерів країн нормандського формату президент закликав підтримати мирні ініціативи української сторони.

“Ми – різні, у нас різні конфесії, церкви, мечеті, синагоги тощо. І це нормально, бо у нас велика, дуже гарна, іноді зі складнощами, але наша люба країна. Дуже вірю у вас”, – зазначив Зеленський.

Президент наголосив, що через три роки блокування зустрічі “нормандської четвірки” з’явилася можливість розпочати діалог.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Глава держави підкреслив, що йому важливо почути поради.

“Тоді відчуватиму, що всі ми разом”, – сказав він.

У свою чергу, зазначили у прес-службі, представники церков і релігійних організацій зауважили, що моляться за мир в Україні, та побажали президенту сили, терпіння й Божого благословення на переговорах лідерів країн – учасниць нормандського формату.

Повідомляється, що окремо було акцентовано увагу на неприпустимості переслідування вірян різних конфесій на окупованих територіях Донбасу та Криму, а також судових рішень про ліквідацію культових споруд.

Представники церков і релігійних організацій висловили занепокоєння стосовно законопроекту № 0931 щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації з правом Європейського Союзу, відзначили питання виділення землі для зведення культових споруд, а також наголосили на необхідності співпраці для підтримки безпеки всередині країни.

У прес-службі додали, що президент запевнив у готовності до зустрічей і розв’язання проблем. У зустрічі, зокрема, брали участь митрополит Української православної церкви Онуфрій, предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський та всієї України Епіфаній, верховний архієпископ Києво-Галицький, глава Української греко-католицької церкви Святослав.

Оля

Recent Posts

«Боги війни» та «ландшафтні дизайнери» 28 ОМБр

У арти мало романтики, хіба можна вважати романтичними холодні ранки, вічний бруд під ногами, збиті…

14 години ago

Одинадцять років тому на військовій карті України з’явилася 53 окрема механізована бригада імені князя Володимира Мономаха

Бригада, що пройшла сотні кілометрів фронту. Це шлях, написаний мужністю, потом і кров’ю. Шлях людей,…

2 дні ago

Батьківщина чує, що ти робиш для неї

Павло, 20 років — молодий батько. Коли він підписав "Контракт 18-24", його дружина Христина не…

2 дні ago

Психологічна смуга перешкод у 23-й окремій механізованій бригаді Сухопутних військ ЗСУ

Психологічна смуга перешкод у 23-й окремій механізованій бригаді Сухопутних військ ЗСУ — це не лише…

2 дні ago

Соціальні та протестні чинники внаслідок паливної кризи в рф

Анотація У матеріалі розглянуто розвиток паливної кризи в російській федерації, її економічні, соціальні та політичні…

3 дні ago

Стан суспільних настроїв у Росії

Стан суспільних настроїв у Росії: вплив паливної кризи та ставлення до зусиль російської влади 71,4% росіян…

4 дні ago