facebook

Війна у Чечні, Сирії та Україні, Крим та собаки: у мережі показали 20 років влади Путіна в Росії

Володимир Путін вже 20 років при владі в Росії.

Президент Росії Володимир Путін вже скоро відзначає 20-річний ювілей свої влади в РФ. Весь цей час він побував і в ролі президента, і в ролі прем’єра, але по суті все одно правив країною. Він – колишній агент КДБ – вперше був обраний президентом в 1999 році, і вступив на посаду рівно 31 грудня. До того часу в США змінилося три президенти, а Великобританія змінила п’ять прем’єрів. Видання ВВС зібрало яскраві фотографії за 20 років правління Путіна в Росії.

Колишній агент КДБ Путін став прем’єр-міністром, коли Росія розпочала другу війну в Чечні в жовтні 1999 року, це сталося після низки трагічних смертоносних вибухів у житлових будинках. А початок його президентства формувався в умовах збройного конфлікту в цій республіці.

Не один рік Росія зазнавала нападу чеченських бойовиків, взяти тільки Беслан у 2004 році – тоді вони захопили школу, що призвело до загибелі 330 людей. Путін офіційно не завершував бойові місії в Чечні до 2009 року.

Після виборів у березні 2000-го року Путін зумів утриматися на посаді президента, але вже за кілька місяців опинився в PR-кризі. Того ж року сталася трагедія з підводним човном “Курськ”, у якій загинуло 118 членів екіпажу.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Справа в тому, що “Курськ” затонув у серпні 2000-го року, а президент Путін не став переривати свою відпустку через трагедію. Більш того, родичам загиблих моряків повідомили про катастрофу лише через кілька днів.

У перше десятиліття при владі в Росії Путін мав досить доброзичливі стосунки з західними лідерами, хоча і часом критикував їх зовнішню політику.

У 2006 році Росія вперше приймала саміт G8, таким чином підтверджуючи своє членство в цій економічній групі.

Відповідно до конституції РФ, Путін не міг залишатися на своїй посаді президента третій рік поспіль, тому у 2008 він став прем’єром на 4 роки, хоча всі розуміли, що керує країною саме він, а не Медведєв, який по суті був “для галочки”.

У 2008 році, коли Грузія зібралася відновити свій контроль над Південною Осетією, Росія вторглася в Грузію. Вже тоді нетривала серпнева війна стала сигналом Європі, але саме вторгнення Росії на сході України у 2014 році призвело до остаточного погіршення відносин Путіна з європейськими лідерами. А анексія Криму стала чинником припинення участі Росії в G8, а також стала приводом для санкцій з боку США та Євросоюзу.

Через 4 роки з початку війни в Сирії, Росія втрутилася і сюди. Метою Путіна було підтримати свого союзника – президента Башара Асада, уряд якого було на шляху до краху. Рішення Путіна відправити туди свої військові літаки та озброєння, що призвело до зміни співвідношення сил в регіоні.

У 2016 році на президентських виборах у США переміг Дональд Трамп, а американські спецслужби заявили про втручання Кремля у ці вибори.

Вже у 2018 році велика Британія звинуватила Росію в отруєнні “Новачком” колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля в англійському Солсбері.

Весь час перебування на посаді президента Росії Володимир Путін будував з себе “сильного чоловіка”. Він прагнув контролювати все – як свій імідж, так і репутацію країни, і його піарники відмінно з цим справлялися, хоча були і провали.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...