Комерційний директор Digital&PayTV StarLightMedia розповів, що відбудеться з українським ТБ після кодування супутникового сигналу найбільшими каналами.
З 20 січня 2020 року 23 найбільші українські канали закодують супутниковий сигнал. Кодування торкнеться всіх, хто користується супутниковим типом прийому і не сплачує абонплату.
Вже зараз такі користувачі періодично бачать на екранах своїх телевізорів попередження про вимкнення.
Факти ICTV поспілкувалися з Миколою Фаєнгольдом, комерційним директором дивізіону Digital&PayTV StarLightMedia.
Він пояснив, навіщо канали пішли на такий крок, як зміниться українське телебачення після кодування, що станеться з шахраями та скільки доведеться платити за перегляд найпопулярніших каналів.
– Супутниковий сигнал кодують одразу чотири найбільші медіагрупи. Чому вони йдуть на цей крок?
– Це давно необхідний та обов’язковий для медіагруп крок в телеіндустрії. Насамперед, це вимога правовласників – захист авторського права та контенту. Сьогодні іноземний фільм, який ми купуємо і транслюємо на наших каналах, доступний в зоні всього покриття супутника, зокрема і за межами України.
А за нашими зобов’язаннями, ми повинні транслювати його лише на території України. Відповідно, кодування дозволить нам в подальшому купувати більш цікавий контент. Окрім того, це посилить нашу позицію в боротьбі з незаконними ретрансляцією каналів і використанням контенту.
– Ми зможемо дати глядачеві цікавіший і якісніший продукт. Зокрема, в цей період відбудеться перехід каналів на HD-версії мовлення. Люди, у яких є сучасний телевізор, зможуть дивитися наші телеканали в HD. Зображення буде набагато краще.
– Коли канали почнуть транслювати в HD?
– HD-версії повинні бути доступні в першому кварталі 2020 року. Ми готуємося і робимо все можливе, щоб це збіглося з моментом кодування каналів.
Для того, щоб ті абоненти, які переходитимуть на новий сигнал, одразу дивились нас у HD. До речі, М1 та М2 вже в HD-якості у частини ОТТ-провайдерів.
– Що необхідно глядачеві для прийому нас у HD? Телевізор, який підтримує HD-сигнал, і провайдер, технології якого дозволяють його приймати.
Серед них ОТТ-провайдери, супутникові DTH-провайдери, IPTV і цифрове кабельне телебачення. Але краще – зателефонувати і спершу запитати у провайдера, чи буде він надавати доступ до HD.
– За підрахунками, близько 4 млн домогосподарств користуються послугами безкоштовного супутника. Куди вони перейдуть після кодування?
– Проводилися дослідження, за результатами яких близько 50% домогосподарств перейдуть до платних сервісів – ОТТ, IPTV, кабельне або платне супутникове ТБ.
Ще близько 50% використовуватимуть Т2, яке дозволить дивитися ті ж канали, але у гіршій якості.
– Чому українець платитиме за телебачення?
– У вас з’являється гарантована послуга. Коли ти комусь платиш гроші, він несе відповідальність за якість сигналу. Коли у тебе безкоштовне супутникове ТБ і ти телефонуєш майстру, не завжди виходить вирішити проблему. Тут у тебе є цілодобова підтримка, call-сервіси. Ти ж платиш гроші, відповідно, можеш вимагати якість надання послуг.
За дослідженням, більше 50% домогосподарств вже купили хоча б один плоский телевізор. Хочеться на ньому дивитися більш якісну картинку – вони ж вклали кошти. Після кодування HD-зображення буде доступне всюди, крім аналогового кабельного сигналу.
Також додаткові послуги. Коли ми говоримо про ОТТ-сервіси, там доступні онлайн-кінотеатри, запис програм. Тепер є мотив звернути на них увагу і використовувати.
Багато сервісів надають безкоштовний доступ протягом семи днів, інші – за 1 грн за умови реєстрації картки. Є цілий спектр можливостей. Я б не втрачав час, а пробував.
– Насправді, ми ментально до цього вже готові. Подивіться, як багато країн, куди ми приїжджаємо і дивуємося, що не можемо розрахуватися за допомогою телефону.
Ми звикли до технологій, а до технологічного телебачення – ще ні. Цей перехід також збільшить кількість людей, які почнуть використовувати сучасні технології.
– Зараз в України лише два провайдери супутникового телебачення – Viasat та ExtraTV, а середня вартість їх послуг – 49 грн на місяць. Чи зміниться це після кодування сигналу?
– Зрозуміло, наш ринок привертає увагу платних супутникових систем, адже більше 4 млн домогосподарств постануть перед вибором, куди перейти. Населення деяких європейських країн, на території яких працюють супутникові провайдери, менше за 4 млн.
За кількістю домогосподарств – це цікаво і приваблює. Але коли ми говоримо про економіку, виникають питання. Середня вартість абонплати – 49 грн на місяць, а це $2.
Наступного року, за заявами провайдерів, послуги стартуватимуть приблизно з $3-3,5, тобто 80-90 грн – мінімальний набір базових послуг.
– Коли ми говоримо про 80-90 грн, важливо зрозуміти, що ця сума означає. Я нещодавно був у хімчистці. Здати туди куртку коштувало значно дорожче, ніж плата за телебачення на місяць.
Друг навів мені чудовий приклад з фотографією – зробити одне миттєве фото на документи теж коштує дорожче, ніж пакет ТВ-послуг. Але спеціально для тих, хто не готовий платити, ми залишаємо доступ до Т2, адже за нього платять медіагрупи, а не користувачі.
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
Студентам відмінили відстрочки - хто потрапляє під мобілізацію Як стало відомо, що деяким студентам відмінили…