Уряд прийняв закон щодо притягнення до кримінальної відповідальності за водіння транспортним засобом у нетверезому стані.
“Революційний” закон набирає чинності з 1 січня 2020 року.
Так, кримінальна відповідальність за ст. 286-1 КК загрожує водіям у разі:
Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп’яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;
вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.
За дії, що вказані вище, згідно нового закону передбачається покарання у вигляді штрафу від 1 до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 17 до 32 тисяч гривень) і аж до позбавлення права керування транспортними засобами на термін до 3-х років.
Якщо громадянин вчинить правопорушення повторно, то сума штрафу зросте до 51 тисячі гривень із позбавленням права керування транспортними засобами від 2-х до 3-х років.
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…