Колекторам дозволять забирати єдине житло українців

Запровадження інституту приватних виконавців може стати для боржників справжнім жахом, адже вони зможуть не лише на власний розсуд вибивати з громадян заборговані кошти за судовими рішеннями, але й накладати стягнення на єдине помешкання українців.

Про подробиці та наслідки запровадження приватних виконавців розповів голова ГО «Громадська ініціатива розумних рішень» Сергій Розумний для NewsOne.

Повідомляється, що приватні виконавці будуть діяти в рамках старого законодавства, за яким норму про накладання стягнення на єдине помешкання громадян «забули» відмінити.

«Говорити зараз про стягнення шляхом звернення стягнення на єдине житло українців дуже актуально, оскільки в законі ця норма як була, так і залишилась. Ніхто не зробив жодних обмежень. Зробити стягнення на єдине помешкання боржника на сьогодні можна, маючи заборгованість 29 тис. грн.», — повідомив Розумний.

За його словами, на тлі подорожчання вартості комунальних послуг така сума заборгованості може виникнути досить швидко, адже пенсіонеру або малозабезпеченій сім’ї, які не мають доходів для того, щоб оплатити тарифи, доводиться обирати між оплатою «комуналки» та харчуванням.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Голова ГО «Громадська ініціатива розумних рішень» також розповів, що при запровадження інституту приватних виконавців їх позбавили обов’язку стягнення виконавчого збору. Тобто 10% від суми стягнення, яку завжди оплачували в бюджет держави, на сьогодні прибрали, і щорічно країна недоотримає десь 700-800 млн. грн.

«Це сума – це якраз така категорія стягнень, яка перейде приватним виконавцям. Це – іпотека, заставні кредити, комунальна заборгованість. Прийнявши цей закон, бюджет втрачатиме півмільярда гривень щорічно», — повідомив Розумний.

Сергій Розумний також наголосив, що проводити таку «реформу» не можна, адже багато українців можуть втратити єдине житло.

Окрім того, за словами Розумного, реформу запровадили без жодних напрацювань. «Не було проведено жодного аналізу низького виконання і не досліджувались причини низького виконання. Також не проводились експертизи із залученням кваліфікованих інститутів для дослідження соціально-економічних, юридичних, правових аспектів, що мало б лягти в основу проведення будь якої реформи, якщо ми зараз говоримо про реальні, дієві механізми ефективної перебудови примусового стягнення», — додав Сергій Розумний.

annashchesna

Recent Posts

Лихачам мало не здасться: попереду великі штрафи та позбавлення прав – кого і за що покарають

У Верховній Раді зареєстровано новий законопроєкт, спрямований на посилення адміністративної відповідальності за систематичні порушення правил…

3 хв. ago

Якщо ви все-таки влипли: штрафи від ТЦК здиратимуть по-новому, але обіцяють знижку

Міністерство оборони України продовжує модернізувати додаток "Резерв+", додаючи до нього нові можливості, що полегшують взаємодію…

2 години ago

Україна створює кілька балістичних ракет: WSJ дізнався про проблеми Києва

Україна наразі розробляє кілька вітчизняних балістичних ракет. Такою інформацією поділилася заступниця міністра стратегічних галузей промисловості…

4 години ago

Гроші стануть недоступними: Monobank масово відключить карти клієнтів – як врятувати свою

Клієнти Monobank зіткнулися із важливими змінами у політиці банку. Згідно з повідомленнями ЗМІ, фінансова установа…

6 години ago

Війна з новою силою: наближається тотальна мобілізація – заберуть мільйони, цифри вже озвучені

Мобілізаційний резерв України зараз складає 3,7 млн чоловік. Про це йдеться у статті видання The…

8 години ago

Працівники ВЛК зовсім озвіріли: б’ють рекорди за розміром хабарів за довідки

На Закарпатті викрито чергову схему ухилення від мобілізації – серед підозрюваних посадовці, медики та експравоохоронці…

10 години ago