Чернівецькі хірурги провели унікальну операцію.
Вони витягнули зі шлунка та кишки дитини магнітні кульки, які півторарічна дівчинка проковтнула, коли гралася конструктором, йдеться в публікації газети “Молодий буковинець”.
Завідувач хірургічного відділення Чернівецької міської дитячої лікарні Микола Хома показує кореспондентці molbuk.ua ланцюжок із 22 металевих кульок завдовжки десять сантиметрів. Їх витягнули під час складної операції, яку робили півторарічній дитині.
“Кульки зчепилися між собою”
– Це рекордна кількість магнітних кульок, які нам доводилося витягувати у дітей, – запевняє хірург. – Слава Богу, все закінчилося щасливо. Дитину вже виписали додому, вона почувається добре. Дівчинці – неповних півтора рочку. Вона потрапила до нас напередодні новорічних свят. Мама розповіла, що за два тижні до цього в дитини почалися розлади з травленням, випорожнення набули чорно-червоного забарвлення.
Спершу жінка подумала, що це якась кишкова інфекція. Дитині вона давала пігулки, але краще не ставало. Запросили на консультацію нашого хірурга. Тоді мама згадала, що старша дитина, яка гралася конструктором, не долічила кілька магнітних кульок. Та рідним навіть на думку не спало, що їх могла проковтнути менша дівчинка.
Поради батькам від лікаря
Обирайте іграшки відповідно до віку дітей і ретельно спостерігайте за ними під час гри. Малі діти не повинні залишатися без нагляду ні на хвилину. Їм в такому віці все цікаво розібрати, спробувати на смак.
Іграшки для дітей повинні бути великі, а не малі, які можна проковтнути, вдихнути або запхати в рот, ніс, вушко. Також слід не давати іграшки з дрібних деталей.
Останнім часом стали популярними іграшки-головоломки з магнітних кульок. У багатьох країнах їх заборонили продавати, оскільки вважають дуже небезпечними. Якщо дитина ковтає такі кульки, вони потрапляють до різних відділів шлунково-кишкового тракту, притягуються між собою через стінку шлунку, стравоходу чи кишки, викликають непрохідність. Через кілька годин наступають некроз стінки, перфорація органа, розвивається перитоніт. Відтак дитина потребує негайного хірургічного втручання, досить часто – складного, з видаленням частини кишки.
Інший небезпечний предмет, який ковтають діти, – батарейки. Потрапивши в стравохід, батарейка застрягає там і подразнює стінку. Її вміст (а це – луг ) викликає хімічний опік, перфорацію стравоходу з розвитком запалення. Таке ускладнення є смертельно небезпечним і потребує складного хірургічного втручання.
Якщо ж трапилось лихо – ваша дитина ковтнула сторонній предмет, якомога швидше зверніться до лікаря. Кваліфіковано надана допомога попередить небезпечні ускладнення.
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…