Учням дають дуже багато інформації щодо сексуальності і тіла загалом, але вона часто суперечить за змістом рекомендаціям ВОЗ, розповіла експертка аналітичного центру CEDOS Ірина Когут в ефірі “Громадського радіо”.
Когут зауважила, що секс в українському підручнику зображено як дуже ризиковану штуку, яку краще відкласти на потім. Зараз теми, пов’язані зі статевими стосунками, фізіологією та контрацепцією, викладають у 8-9 класі.
Згідно опитуванням в українських школах, до 17 років реальний досвід статевого життя мали більш ніж кожен другий хлопець (54,9%) та кожна третя дівчина (33,9%). Майже дві третини тих, хто мав досвід статевих стосунків, вказали, що їхній сексуальний дебют відбувся у 15–16 років та старше.
Запізно у цьому віці розповідати про статеві стосунки, оскільки учні вже встигли сформувати свої уявлення із власного життя або з інтернету.
“В українських підручниках відсутня інформація про контрацепцію. Слово таке згадується в підручниках, які мають вийти наступного року. Але жодного пояснення, що це таке, які є види контрацепції і що від чого захищає – така інформація відсутня“, – зазначила експертка.
За її словами, ненауково і не докладно подається інформація про статеві захворювання. У посібниках немає рекомендацій про те, що робити, якщо сексуальне життя мало негативні наслідки – небажана вагітність або зґвалтування. Єдина порада, яку дає підручник – поговорити з батьками.
“Рівень знань і підготовки наших вчителів в цій темі досить низький. Їм не вистачає інформації. Але ж і батьки тотально неосвічені, – наголосила Когут.
Наше суспільство дуже мало знає про сексуальність, про нормальні стосунки, а хибні знання транслюються з покоління в покоління. І якщо з батьками вже мало що можна зробити, то зі школою ще можна працювати“.
Ірина Когут згодна, що відсутність відкритої інформації в освіті про стосунки між чоловіками і жінками призводить до гендерних стереотипів.
“Гендерні стереотипні ролі відображаються у підручниках. Хоча ситуація покращилася. У початковій школі, де більше картинок, все зовсім погано. Це не тільки інформація про професії, а й також про стосунки, – підкреслила експертка.
У курсі “Основи здоров’я” є пасаж про те, що більшість зґвалтувань відбувається через те, що дівчина поводиться не гідно, вживає алкоголь, носить короткі спідниці. Це настільки неправильно! Це звинувачення жертви. Згідно з останніми дослідженнями, переважна більшість зґвалтувань здійснюється не незнайомцями, а знайомими людьми“.
Про психологію стосунків, про повагу, комунікацію між партнерами і неприпустимість насилля потрібно говорити ще у молодшій школі – вважає дослідниця.
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
Студентам відмінили відстрочки - хто потрапляє під мобілізацію Як стало відомо, що деяким студентам відмінили…