facebook

В Україні збираються ввести 12-річне навчання в школі: Рада прийняла закон

Документ поки схвалений лише в першому читанні

Верховна Рада має намір ввести 12-річне навчання в школі, встановити мінімальну зарплату вчителя в 4,4 тис. грн і ввести інститут освітнього омбудсмена. За прийняття за основу відповідного законопроекту №3491-д проголосували 277 депутатів.

shkola2-860x484

Законопроект передбачає, що повна середня освіта буде тривати 12 років і складатися з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років, яке виходить в гімназії, і профільного середньої освіти тривалістю 3 роки, яке виходить в ліцеї або закладах професійної освіти. Навчання в школі діти можуть починати в 6 або 7 років.

У той же час результати навчання учнів після завершення кожного з рівнів освіти оцінюються шляхом державної підсумкової атестації, яка може здійснюватися у вигляді зовнішнього незалежного тестування і для учнів молодшої школи здійснюється тільки з метою моніторингу.

Профільне середню освіту (старші класи) може бути двох напрямків – загальноосвітнім і професійним. Загальноосвітній передбачає поглиблене вивчення деяких предметів з урахуванням потреб і здібностей учня. Професійна освіта передбачає велику орієнтованість учня на потреби ринку праці з урахуванням його здібностей.
Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочинається 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти – 1 вересня 2022 року і для профільного середньої освіти – 1 сентября 2018 року.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Пропонується встановити мінімальну зарплату вчителя на рівні 3 мінімальних (нині – 4350 грн).

Законопроект передбачає також введення посади омбудсмена для забезпечення належних умов реалізації права на освіту. Освітній омбудсмен призначається на посаду Кабінетом міністрів терміном на 5 років без права повторного переобрання.

Освітній омбудсмен має право розглядати скарги, подані учнями і студентами, їх батьками, законними представниками, а також освітянами та науковцями. Він може звертатися до органів державної влади та правоохоронні органи за виявленими фактами порушення права людини на освіту і порушення законодавства в сфері освіти.

Законопроект передбачає можливість організації державно-приватного партнерства в сфері освіти на підставі договорів і може передбачати спільне фінансування установ освіти.

Крім того, передбачена добровільна сертифікація педагогів, яка проводиться з метою оцінки їх здатності проводити педагогічну діяльність відповідно до професійних стандартів. За результатами сертифікації педагогічному працівнику видається відповідний сертифікат на 5 років. Ті, хто пройшли сертифікацію, отримуватимуть щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу на термін дії сертифіката.

Законопроект також пропонує забезпечити щорічні асигнування з держбюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законом, в розмірі 7% ВВП.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...