Усі ми звикли до думки, що лікуватися – дорого. Тому не дивуємося великим цінам на ліки та із недовірою ставимось до провізора, який порадить замість відсутнього препарату його більш дешевий аналог. Справжні ліки ж не можуть бути дешевими?
Ви, мабуть, помічали, що більшість препаратів однієї групи в аптеках продаються за різною ціною? Може, здивуєтеся, але, скажімо, «Но-шпа» й «Мезим» мають більш дешеві аналоги – «Дротаверин» і «Панкреатин» відповідно. При цьому «Панкреатин» дешевший від «Мезиму» майже у 3,5 рази, а «Дротаверин» від Но-шпи – у понад 2,5 раза. Хоча єдиною діючою речовиною в «Но-шпі» був і є дротаверин, а в «Мезимі» панкреатин. Ми просто платимо більше за назву, гарну упаковку та рекламу.
На жаль, більшість розрекламованих ліків узагалі є «пустушками» і не мають жодних активних речовин у своєму складі. Висловлюючись брутально, це шматки пресованої крейди в гарній упаковці. При реєстрації таких препаратів, скажімо, у Китаї чи країнах Європи, враховують чомусь не їхню користь, а, першочергово, – нешкідливість. Але ж нешкідливість для хворого – зовсім не синонім слова «ефективність». Тож краще подібних ліків не купувати й не вживати. Утім, навіть виготовлені на різних українських підприємствах ліки з однаковою назвою можуть за ціною різнитися в рази, скажімо, той же «Цитрамон» виробництва «Дарниці» майже удвічі дорожчий від луганського.
Спробуємо здійснити зовсім нескладний експеримент. Зайдіть до аптеки і запитайте щось дешеве із запропонованого списку. На вас поглянуть як на пітекантропа і потягнуться за дорогим аналогом – мовляв, він ефективніший. Просто посміхніться провізору і скажіть, що чудово розумієтеся на діючих речовинах у дешевому й дорогому препараті. Далі провізор відповість вам, що дорожчий препарат має швидшу дію або не має побічних наслідків – тобто все одно намагатиметься «впарити» вам те, що збільшить його виторг.
Якщо ви ще плекаєте надію, що аптеки чи лікарі, які розповсюджують патентовані ліки, піклуються про здоров’я пацієнтів – даремно. Рано чи пізно ви це збагнете. Пропонуємо прозріти якомога раніше й не викладати божевільні гроші за повітря й гучну назву. Пропонуємо список дешевих аналогів дорогих ліків.
ДОРОГИЙ (ЗАСТОСУВАННЯ) ДЕШЕВИЙ
Порівнювальний список дорогих та дешевих аналогів ліків цим не вичерпується. Але зауважте, що розбіг у ціні між дорогим та дешевим сягає по деяких позиціях до 20 разів!
Щоденно виробники оголошують про нові фармакологічні відкриття. Насправді ж вони перейменовують давно відомі лікарські препарати, збільшуючи вартість у багато разів.
Не заощаджуйте на здоров’ї, заощаджуйте на ліках.
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…