Право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів за державним замовленням мають абітурієнти, які укладуть угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості і СМТ, йдеться у проекті закону.
У змінах до закону “Про вищу освіту” також зазначено, що випускникам медичних і педагогічних вишів, які уклали угоди про відпрацювання протягом трьох років у сільській місцевості та СМТ, держава забезпечить безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням.
Також ідеться про те, що виші не зобов’язані працевлаштовувати своїх випускників.
6 жовтня Верховна Рада проголосувала проект закону “Про освіту” за основу. Тепер його доопрацьовуватимуть і готуватимуть до другого читання.
Цей закон є базовим. Після його прийняття можна буде писати та оновлювати спеціальні закони, як-от: “Про професійну освіту”, “Про середню освіту” тощо. Він встановлює рамки розвитку освіти на багато років вперед.
За новим законом передбачається розподіл школи за рівнями: початкова, середня та профільна. Завершення усіх цих трьох рівнів означатиме, що учень здобув повну середню освіту. Вона ж визначається обов’язковою.
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…
Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…
І до чого тут Залужний? Народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної…
В Україні пенсіонери повинні обов’язково проходити ідентифікацію. У разі її відсутності виплати можуть бути призупинені.…
В Україні посилюють відстеження порушників мобілізаційного законодавства та правил військового обліку. Як інформує "ТСН", про…
Микола до того, як стати військовим, працював на шахті в Лисичанську. Він активно допомагав нашим…