Коли і чим підживлювати часник навесні – секрети хорошого врожаю

Правильне підживлення часнику навесні, яке добриво вносити

Для отримання хорошого врожаю часнику, необхідно його підживлювати протягом усього вегетативного періоду. За місяць до посадки в ґрунт і навесні, і восени треба провести культивацію з одночасним внесенням органічного та мінерального добрива. Однак, не варто використовувати для цього свіжий гній, курячий послід та некомпостовану органіку.

Під часник добре підійде перепрілий телячий гній, компост або суміші з них. На один квадратний метр потрібно 0,5-1 відра будь-якої органіки з додаванням деревного попелу, який містить: фосфор, калій, кальцій та інші мікроелементи, 1 літр на 1 кв. м. Також можна додати сірчанокислий калій – 10 г та суперфосфат – 30 г на квадратний метр. Навесні добре внести будь-які азотні добрива, наприклад, калієву селітру чи сечовина, 20 грамів на кв. м.

Коли і чим удобрювати часник:

У період масового нарощування листового апарату підживіть часник азотними добривами — розчином сечовини, на відро теплої води 20 грамів карбаміду, з розрахунку 3 літри розчину на 1 кв. м.
Щоб запобігти пожовтінню кінчиків, наступне підживлення рослин азотними добривами слід провести через 12-18 днів. Доцільно застосувати комплексні добрива: NPK, азофоску та інші, до складу яких входять основні поживні елементи: калій, азот, фосфор.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Відмінним варіантом збалансованого органічного добрива є настій з пташиного посліду (1:25) та тваринного перегною (1:6). Для цього органічне добриво у місткості залити водою та витримати у теплому місці три доби, поливати розчином під корінь.

У період, коли часник почне відрощувати та наливати голівки, його необхідно підживити добривами, до складу яких входить фосфор, калій та мікродобрива.

Часник озимого строку вирощування слід підживлювати на початку червня, а яровий — на початку липня. Для цього беруть настій попелу 1 літр на відро води, настояного декілька днів, перемішують та поливають рослини 4-5 літри на 1 кв. м.

З хімічних добрив можна взяти сульфат калію 10 грамів та суперфосфат 20 грамів на відро води. Використовувати на 1 кв. м. — 3 літри розчину.

annashchesna

Recent Posts

Російська пропаганда активно поширює фейки про нібито провокації ЗСУ в Миколаєві

Російські пропагандисти активно поширюють фейкову інформацію, стверджуючи, що Збройні Сили України нібито готують провокації у…

6 години ago

Захисники майбутнього: вибір, який змінює все

"Я не супергерой. Я просто зрозумів, що не можу стояти осторонь."Ігор, військовослужбовець Збройних Сил України,…

22 години ago

Спіймали на гарячому! Під час аеророзвідки на Луганському напрямку українські військові помітили окупанта-наркомана і “вилікували”

Спіймали на гарячому! Під час аеророзвідки на Луганському напрямку українські військові помітили окупанта-наркомана і "вилікували"…

2 дні ago

Росія вкотре довела, що вона є правовою державою. Військовій прокуратурі рф заборонили розслідувати скарги на дії «фронтових» командирів

Головна військова прокуратура рф заборонила розглядати скарги на фронтових командирів. Солдати та їхні рідні масово…

3 дні ago

Перша група добровольців підписала “Контракт 18-24” з 95-ю ОДШБр

Перша група добровольців підписала "Контракт 18-24" з 95-ю ОДШБр Перші військові у рамках проєкту "Контракт…

3 дні ago

Контракт 18-24. Що це? Як долучитися? Які його переваги?

Контракт 18-24. Що це? Як долучитися? Які його переваги? Докладніше І долучайся до війська: https://18-24.army.gov.ua…

5 днів ago