Коли і чим підживлювати часник навесні – секрети хорошого врожаю

Правильне підживлення часнику навесні, яке добриво вносити

Для отримання хорошого врожаю часнику, необхідно його підживлювати протягом усього вегетативного періоду. За місяць до посадки в ґрунт і навесні, і восени треба провести культивацію з одночасним внесенням органічного та мінерального добрива. Однак, не варто використовувати для цього свіжий гній, курячий послід та некомпостовану органіку.

Під часник добре підійде перепрілий телячий гній, компост або суміші з них. На один квадратний метр потрібно 0,5-1 відра будь-якої органіки з додаванням деревного попелу, який містить: фосфор, калій, кальцій та інші мікроелементи, 1 літр на 1 кв. м. Також можна додати сірчанокислий калій – 10 г та суперфосфат – 30 г на квадратний метр. Навесні добре внести будь-які азотні добрива, наприклад, калієву селітру чи сечовина, 20 грамів на кв. м.

Коли і чим удобрювати часник:

У період масового нарощування листового апарату підживіть часник азотними добривами — розчином сечовини, на відро теплої води 20 грамів карбаміду, з розрахунку 3 літри розчину на 1 кв. м.
Щоб запобігти пожовтінню кінчиків, наступне підживлення рослин азотними добривами слід провести через 12-18 днів. Доцільно застосувати комплексні добрива: NPK, азофоску та інші, до складу яких входять основні поживні елементи: калій, азот, фосфор.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Відмінним варіантом збалансованого органічного добрива є настій з пташиного посліду (1:25) та тваринного перегною (1:6). Для цього органічне добриво у місткості залити водою та витримати у теплому місці три доби, поливати розчином під корінь.

У період, коли часник почне відрощувати та наливати голівки, його необхідно підживити добривами, до складу яких входить фосфор, калій та мікродобрива.

Часник озимого строку вирощування слід підживлювати на початку червня, а яровий — на початку липня. Для цього беруть настій попелу 1 літр на відро води, настояного декілька днів, перемішують та поливають рослини 4-5 літри на 1 кв. м.

З хімічних добрив можна взяти сульфат калію 10 грамів та суперфосфат 20 грамів на відро води. Використовувати на 1 кв. м. — 3 літри розчину.

annashchesna

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

9 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

10 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

11 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

11 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

12 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

13 години ago