Коронавірус і далі набуває нової симптоматики: тепер у пацієнтів спостерігається втрата чутливості лицьового та трійчастого нервів.
Такими даними поділилась українка Ольга Бєссонова, що вже декілька років працює лікарем у відділенні терапії клініки Милосердя у Тоскані.
За словами медика, 20% інфікованих Covid-19, на початкових стадіях мають нетипову симптоматику.
“Класичними” ознаками коронавірусу є сухий кашель, температура вище за 37,5, яку важко збивати парацетамолом, а якщо є ускладнення – додаються задишка й дихальна недостатність.
– Є ще атипові симптоми, що можуть виникати як поодинці, так і разом із “класичними”. Серед них – втрата нюху та смакової чутливості, сльозотеча, фронтальний синусит, іноді втрата чутливості лицевого, трійчастого нервів: відчуття оніміння, поколювання або болю в ділянці обличчя, шиї, – повідомила українка.
Ольга Бєссонова підкреслила, що безсимптомний перебіг Covid-19 медики спостерігають у майже 20% людей, які водночас є носіями вірусу.
– Ще 20% мають легку або ж нетипову симптоматику, приблизно 4,5% – критичний перебіг хвороби.
До того ж, за статистикою, жінки хворіють рідше за чоловіків і не так часто мають тяжкий перебіг, – у висновку сказала лікар.
Нагадаємо, про нові симптоми коронавірусу розповідала українська лікарка з Португалії. Вона розповіла про появу шкірних симптомів у пацієнтів, яким дали позитивний тест на Covid-19.
❤️Він провів близько 4000 днів на «нулі» і тепер його ім'я має бути закарбоване в…
Мене звати Артем, позивний «Єбош». Я – оператор БПЛА 5 окремої штурмової Київської бригади. У…
Можливо — на емоціях. Можливо — від втоми. Можливо — тому що в якийсь момент…
Ми шукаємо людей, які готові долучитися до нашої команди. Ти можеш обрати напрямок служби, що…
Ми не просто тримаємо оборону — ми стаємо майстрами своєї справи. Кожен вибух на полігоні,…
Скандал із блогеркою Юлією Вербою, яка разом зі своїм обранцем “пожартувала”, залишивши офіціанту чайові російськими…