Саме травень є піком щорічної активності кліщів.
Сезон кліщів відкрито. Поміж них є павуки, що здатні викликати хворобу Лайма. Недуга може уражати різні органи та системи.
Якщо укус кліща не помітити, а хворобу Лайма не лікувати – це призведе до інвалідності, йдеться у випуску ТСН.
Розповідає: великі кліщі нападають лише на тварин, а от менші становлять загрозу для людей. “Оце почервоніння, куди буде кров стікати, тільки вона може передавати хворобу Лайма, більше ніхто, – розповідає Небогаткін. – Тільки дівчатка ссуть кров, а хлопчики ні”.
Олександру Кравчук кліщі кусали тричі. Востаннє – 10 років тому. Через три роки після укусу, дівчина втратила слух, зір на 90%. Лікарі діагностували розсіяний склероз. “Ніхто не зв’язував це з кліщем”, – розповідає Олександра, й додає, що лише додаткові дослідження вказали на хворобу Лайма, з якою дівчина боролася майже півтора року.
Хвороба Лайма проявляється як звичайна застуда. Розпізнати її можна лише за кільцеподібним почервонінням навколо місця ураження. Але у Саші цієї головної ознаки не було.
Хвороба Лайма часто переховується під неврологічними, серцевими та ревматологічними проявами – каже інфекціоністка Вікторія Клюс. У цьому підступність недуги. Лікарка радить чітко дотримуватися алгоритму, якщо кліщ таки укусив.
“Протягом 72 годин треба пропити антибіотик одноразово. Якщо це був кліщ присмоктуваний, бачите, що був збільшений у розмірі, тобто напився крові, то краще всього пропити”, – зазначає лікарка.
Кліща витягувати краще у травмпункті, а для відчайдухів є навіть спеціальні гаджети.
Павук, що потрапив на тіло – поступово повзтиме по ньому. За пів доби десь присмокчеться і якщо не знайдете – може місяць пити вашу кров. Тож фахівці радять до лісу вдягати світлі речі й довгі брюки. Більшість людей сам момент присмоктування кліща взагалі не відчувають, і виявити павука можна лише при ретельному огляді тіла.
“З себе все знімаєте і дивитеся, отам носки – лінія, по цій лінії дивитися, перший, куди потрапить, то це місце. Потім впадини під коліном, потім лінія трусів, лінія бюстгальера та лінія волосся”, – радить Небогаткін.
Медики радять ходити витоптаними стежками, бо там важче підхопити кліща, а також кожні дві години себе оглядати й обов’язково обробляти себе та своїх домашніх тварин засобами проти кліщів.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…