Днями в мережі фейсбук почали поширювати статті, про нібито страшний новий вірус, що “косить” українських дітей і є надзвичайно заразним. Нове для франківців слово “Коксакі” викликало масову паніку серед містян.
0342.ua вирішив розібратися чи такий страшний вовк, як його малюють і звернувся за коментарями по темі до медиків Івано-Франківська.
Тарас Кобрин, доцент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Івано-Франківського національного медичного університету:
“Важко зрозуміти, чому піднялася паніка навколо цього вірусу. Коксакі — це вірус з групи ентеровірусів, які відомі давно. Щороку діагностуємо випадки ентеровірусної інфекції. Десь протягом 15-ти років. Ми чітко знаємо його клінічні прояви і кожен знаючий лікар по них може виставити цей діагноз. Можливо цього року проявів Коксакі є дещо більше, але це явно не кількість при якій можна говорити про “спалах” інфекції.
Класичні прояви ентеровірусної інфекції, в тому числі й Коксакі: прояви по типу гострої респіраторної інфекції чи кишкової — яка частіше трапляється влітку.
Висипання на слизовій, долонях і стопах — класичні прояви ентеровірусної інфекції Коксакі. Це ми можемо виставити клінічно, але не можемо підтвердити лабораторно, тобто в державник клініках визначення ентеровірусів не проводиться. Специфічна діагностика існує, але вона не є найдешевша (середня ціна в приватних лабораторіях міста на аналіз з виявлення ентеровірусної інфекції — від 2000 грн — прим. авт).
Коксакі — це не хвороба, яка викликає дуже радикальні наслідки. По перше, немає специфічної терапії, тобто препарату, який діяв би конкретно на ентеровірус, тобто це йде звичайне лікування, як при ГРВІ”.
Відомий франківський педіатр дитячий імунолог-алерголог, канд. мед. наук, доцент кафедри дитячих хвороб ПО ІФНМУ Віра Сем’янчук теж каже, що паніка, яка піднялася у фейсбук навколо Коксакі даремна.
“Коксакі — ентеровірус, який ще називають вірус “Рука-Нога-Рот”, за характерною висипкою, яка з’являється саме в цих місцях на тілі. При його проявах особливого лікування не застосовують. Лікар призначає його згідно показів і стану пацієнта. Вірус цей не новий і педіатрам давно відомий. Важкі наслідки може викликати лише в тих випадках, коли дитина має імунодефіцитний стан чи важкі хронічні захворювання, але так може відбутися й при інших вірусах чи інфекціях”.
0342.ua відшукав франківчанку, дитина якої вже перехворіла цим вірусом і поцікавився в неї, чи не злякалася вона, коли почула від педіатрів слово “Коксакі”.
Юлія, 29 років: “Спочатку в доньки підвищилась температура тіла до стану гарячки. Ми з чоловіком подумали, що це ангіна, адже на слизовій в горлі я помітила невелику висипку. Через день на тілі дитини почала з’являтися висипка навколо рота, навколо колін і на руках. Спочатку я подумала, що це вітрянка. Але прийшовши на прийом до педіатра, почула діагноз Коксакі. Висипка до вечора стала дуже рясною, справді трохи лячно було бачити таке на тілі малої дитини. Проте, через день температура спала, а ще через кілька днів висипка почала проходити. Загалом прояви її зникли через кілька тижнів. Протягом усього періоду донька себе нормально почувала, гралася, була жвавою. Коли читаю ці панічні статті в інтернеті мені стає дивно, як швидко людина може ковтати негативну інформацію. Ми стикнулися з Коксакі вперше, але паніки не було й крім доньки в квартирі вірус цей ніхто не підхопив”.
Педіатр міської дитячої поліклініки на Тичини Ольга Синоверська також каже, що нічого страшного у вірусі Коксакі немає і його можна легко діагностувати за характерними проявами. Масовості звернень пацієнтів саме з цим вірусом лікар не спостерігала.
Фейсбук-паніка щодо вірусу Коксакі почалася тиждень тому, коли один з Тернопільських ресурсів опублікував статтю, про страшний вірус, який вражає малих українців. Новину з сенсаційною назвою одразу підхопили ряд локальних ЗМІ, а користувачі фейсбуку поспішили поширити інформацію, яку, як підтвердили медики, роздули з нічого.
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…