facebook

“Борги за комуналку”: Верховна Рада хоче дозволити зламувати квартири українців

Верховна Рада в першому читанні прийняла закон, який дозволить без рішення суду розкривати квартири українців

Верховною Радою був прийнятий за основу законопроєкт №2458, яким пропонуються внести зміни до ЗУ “Про житлово-комунальні послуги”. Цей нормативний акт, серед усього іншого, може дозволити зламувати квартири українців через борги за комуналку без дозволу власників і навіть без рішення суду

За ухвалення відповідного законопроекту №2458 у першому читанні проголосували 239 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, проект покликаний врегулювати питання перехідного періоду в зв’язку з введенням в дію закону «Про житлово-комунальні послуги».

Серед іншого, законопроектом пропонується внести зміни до ч. 4 ст. 29 закону «Про житлово-комунальні послуги», передбачивши можливість доступу до житла чи іншого об’єкту нерухомого майна без отримання згоди його власника (користувача) (несанкціонований доступ) для обмеження (припинення) надання комунальної послуги.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Також встановлюється, що “несанкціонований доступ до житла, іншого об’єкта нерухомого майна для обмеження (припинення) надання комунальної послуги відбувається без отримання згоди його власника (користувача), якщо такий власник (користувач) відмовляється допустити в належне йому житло (інший об’єкт нерухомого майна) представника виконавця.”

Раніше можливість несанкціонованого доступу в житло була передбачена тільки в невідкладних випадках, пов’язаних з необхідністю порятунку життя і здоров’я людей або майна, в разі аварії. Тепер проникнення в житло без Згідно власника також запропоновано дозволити «для обмеження (припинення) надання комунальної послуги».

Головне експертне управління Верховної Ради у своїх висновках зазначає, що пропозиція про можливість несанкціонованого доступу до житла суперечить ст. 30 Конституції щодо недоторканності житла. Крім того, положення не узгоджується також ч. 1 ст. 233 Кримінально-процесуального кодексу України.

Крім того, законопроектом пропонується віднести до повноважень органів місцевого самоврядування питання прийняття рішення про початок та закінчення опалювального періоду.

акож передбачена можливість включення до складу послуги з управління багатоквартирним будинком «інших робіт (послуг), узгоджених сторонами договору». На думку ГНЕУ, це закладає ризик потенційних конфліктів між керівником багатоквартирного будинку та його співвласниками.

Законопроект також передбачає ряд нововведень при встановленні тарифів на управління багатоквартирним будинком, а також встановити, що тарифи на опалення повинні враховувати собівартість теплової енергії і забезпечувати рентабельність підприємства.

Експерт-кримінолог і правозахисниця Анна Маляр, коментуючи прийняття Верховною Радою України в першому читанні законопроекту №2458 (зміни в ст. 29 Закону про Житлово-комунальні послуги) пояснює:

«Зараз до вашого помешкання можуть проникати несанкціоновано лише у невідкладних випадках, пов’язаних з необхідністю рятування життя і здоров’я людей та/чи майна. І це зрозуміло, коли аварія і всіх сусідів заливає гарячою водою, то нема коли бігти до суду. Але депутати розширили сьогодні ці підстави несплатою комунальних послуг. Тобто, якщо ви заборгували і вам вирішили припинити надавати послуги, то група людей матиме право без вашого дозволу та без санкції суду просто зайти до вас у помешкання».

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...