Чехія опинилася на межі катастрофи без українських заробітчан

Чеські фермери заявили, що без українських заробітчан, які не їдуть до них через пандемію, чимало врожаю у країні може зіпсуватися, а місцевий агробізнес взагалі “опиниться на колінах”.

Чеські фермери заявили, що без українських заробітчан, які не їдуть до них через пандемію, чимало врожаю у країні може зіпсуватися, а місцевий агробізнес взагалі “опиниться на колінах”.

Зокрема, багато підприємців у країні заговорили про банкрутство. Про це повідомляє “Радіо Свобода” (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).

Видання наводить приклад міста Барно, де на одному з полів вирощують 30 гектарів білого перцю, кавунів та баклажанів. За словами директора місцевої агрофірми Томаша Зоуфалого, зазвичай, у цей період тут працює від 150 до 300 українців, які приїздять на сезонні роботи. Однак нині, через коронавірус і карантин, ці поля практично порожні: з робітників є лише поодинокі філіппінці, румуни та декілька українців.

“Чехи не хочуть працювати в полях. Їх сюди й палицею не затягнеш”, – каже підприємець.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Він наголосив, що заснував агрофірму на початку 90-тих. Відтоді надає перевагу працівникам саме з України. Тож у травні, як і зазвичай, він чекав на сотні сезонних заробітчан. Однак через карантин його фірма вже втратила вісім мільйонів доларів, хоча наслідки можуть бути ще гіршими.

“Якщо українці не повернуться – це буде катастрофа для нас. Ми просто не зберемо врожай і, найімовірніше, станемо банкротами”, – каже Зоуфалий.

Водночас на підприємстві поблизу Праги врожай салату почали збирати вчасно, оскільки голові одного з найбільших овочевих підприємств у Чехії буквально довелося вмовляти своїх українських працівників залишитися.

“Ситуація із коронавірусом показала нам, що залежність від української робочої сили вмить може поставити цілі виробництва на коліна. Якби я не попросив своїх робітників лишитися, сезон можна було б дочасно завершувати”, – каже директор підприємства Павел Покорний.

Зазначається, що тільки за офіційною статистикою, щороку на сезонні роботи до Чехії приїздить щонайменше 20 тисяч заробітчан, і більшість – громадяни України. Міністерство сільського господарства шукає альтернативу, наприклад, серед студентів і тих, хто через наслідки пандемії лишився без роботи.

“Ця криза показала, наскільки українці є незамінними у чеському сільському господарстві. І не тільки в Чехії, але й в інших європейських країнах. Ніхто не був до цього готовим. Ми вже обдумуємо стратегію пошуку альтернативної робочої сили на майбутнє, аби бути частково застрахованими від подібних історій”, – наголошує заступник міністра сільського господарства Чехії Їржі Шир.

Щоправда, з пом’якшенням карантину, Чехія відкрила свій кордон для українців, поновила видачу короткочасних робочих віз та сподівається, що сезонні робітники приїдуть до країни автошляхами.

annashchesna

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

4 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

6 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

7 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

7 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

8 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

9 години ago