До парламенту внесли законопроєкт про застосування російської мови як офіційної в роботі Верховної Ради

В парламенті зареєстрували проект закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо мови роботи №3084. Авторами стали народний депутат від «Слуги народу» Максим Бужанський та депутат від «Опозиційної платформи – за життя» Олег Волошин.

Ним пропонується у статті Регламенту щодо місця проведення та мови ведення засідань Верховної Ради внести зміни. Так, мовою роботи посадових осіб Верховної Ради, на яких поширюється дія закону «Про державну службу», є державна мова. А народні депутати можуть використовувати російську.

Текст законопроекту розміщено на сайті парламенту.

«Відповідно до статті 10 Конституції Україні в роботі Верховної Ради може використовуватися російська та інші мови національних меншин України», – йдеться у запропонованих змінах.

Крім того, автори підкреслюють, що за потреби, Апарат Верховної Ради України має забезпечити переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

«Народні депутати та інші особи, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу», на пленарних засіданнях Верховної Ради, парламентських слуханнях, в роботі органів Верховної Ради можуть використовувати для всіх видів виступів, передбачених у статті 32 цього Регламенту, мови національних меншин України. У такому разі за потреби Апарат Верховної Ради України забезпечує переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки», – написано у законопроєкті.

У пояснювальній записці до законопроекту його депутати від «Слуги народу» та «ОПЗЖ», зокрема, зазначають, що оскільки у статті 2 Регламенту Верховної Ради встановлено, що мовою роботи парламенту України є державна мова, то в ньому «не реалізовано конституційні гарантії і норми щодо вільного розвитку, використання та захисту російської, інших мов національних меншин України».

Більш того, вони наголошують, що необхідно врахувати, що «російська та інші мови національних меншин є рідними мовами або мовами спілкування для мільйонів громадян України, які мають такі ж самі конституційні права, як і, наприклад, україномовні громадяни, в рівній мірі з іншими сплачують податки, виконують свої конституційні обов’язки тощо».

Оля

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

7 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

8 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

9 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

9 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

10 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

11 години ago