Українців чекає дві хороших новини на наступному тижні – послаблення карантину та до України прийде спекотна та сонячна погода.
Водночас у Міністерстві охорони здоров’я пояснюють, що спека не скасовує соціальну дистанцію та масковий режим у громадських місцях.
– Стратегія, яку ми вибрали – це стратегія стримування, але це жодним чином не скасовує масковий режим і дотримання соціальної дистанції, – заявив міністр Максим Степанов.
Коли прийде спека
Наступний тиждень в Україні буде спекотним та переважно сухим. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко на своїй сторінці у Facebook.
На Трійцю в Україні очікується +23°С +28°С, на Півдні та Сході місцями до +30°С.
Маски у громадських місцях
Відповідно до постанови Кабміну №211 перебування в громадських місцях без засобів захисту на обличчі заборонено.
Порушників можуть оштрафувати на 17 тис. грн, а в разі повторного затримання поліцією – штраф подвоюється.
Водночас юристи пояснюють, що постанова – це не закон України і вона порушує Конституцію.
– Вулиця, де по суті нікого немає крім вас – не є громадським місцем. Тому носити маску там не обов’язково. Постанова Кабміну неточна і суперечить Конституції у цьому плані. Зовсім інша ситуація – це коли ви без маски йдете у магазин чи інший заклад. Там правила прописані чітко, – пояснив Фактам ICTV юрист Валерій Іванов.
Спека та коронавірус
Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає, що коронавірус не відступить внаслідок літньої спеки.
Людям потрібно дотримуватимуться заходів з профілактики поширення інфекції, таких як соціальне дистанціювання та масковий режим.
– Стан довкілля – далеко не найважливіший чинник, який потрібно брати до уваги, прогнозуючи поширення коронавірусу – він активно поширюється по всьому світу за будь-яких погодних умов, – пояснили у ВООЗ.
Вплив сонця або температури вище +25°С не змінює здатності до зараження Covid-19. Штучно перебувати під впливом високих температур немає сенсу.
Маски у спеку
Експерти радять носити медичні маски та часто їх змінювати. Під маскою на обличчі конденсується повітря і обличчя пітніє. Тому краще віддавати перевагу маскам із натуральних і напівсинтетичних матеріалів.
Можна застосовувати марлеві маски. Вони не паритимуть, їх можна використовувати кілька разів.
Скасування маскового режиму
Якщо кількість випадків коронавірусу зменшуватиметься, тоді масковий режим може завершитись до кінця літа.
❤️Він провів близько 4000 днів на «нулі» і тепер його ім'я має бути закарбоване в…
Мене звати Артем, позивний «Єбош». Я – оператор БПЛА 5 окремої штурмової Київської бригади. У…
Можливо — на емоціях. Можливо — від втоми. Можливо — тому що в якийсь момент…
Ми шукаємо людей, які готові долучитися до нашої команди. Ти можеш обрати напрямок служби, що…
Ми не просто тримаємо оборону — ми стаємо майстрами своєї справи. Кожен вибух на полігоні,…
Скандал із блогеркою Юлією Вербою, яка разом зі своїм обранцем “пожартувала”, залишивши офіціанту чайові російськими…