epa04793090 Workers pick strawberries at the ecological strawberries plantation of Mr Panasik in Korchow Pierwszy village, eastern Poland, 11 June 2015.The strawberry harvesting season in Poland should last to the beginning of July. EPA/WOJCIECH PACEWICZ POLAND OUT
В Україні агентствам з працевлаштування за кордоном заборонять брати гроші з претендентів за пошук роботи.
Така норма прописана в законопроєкті №2365, який 18 червня ухвалила Верховна Рада. Видання “Мінфін” пояснило, яким чином новий закон вплине на українських заробітчан.
На думку одних експертів, так вдасться вигнати з ринку шахраїв, які хочуть нагрітися на наших співгромадянах. Інші запевняють, що нові правила лише посприяють переділу ринку.
Основні нововведення прописані для агентств, які надають послуги з працевлаштування за кордоном.
По-перше, хочуть скасувати їхнє ліцензування. Замість ліцензій агентства будуть отримувати дозволи на роботу. Також компанії внесуть до спеціального реєстру і стануть перевіряти їхню діяльність.
“Отримання ліцензії – складна бюрократична схема. Я знаю випадки, коли агентство шість разів подавало документи, але в підсумку все одно отримало відмову. Але якщо є вихід на потрібного чиновника, ліцензію можна купити. Тобто, ліцензування не виконує свою головну функцію – контролю над ринком. Зате ускладнює життя законослухняним агентствам”, – пояснив глава Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
По-друге, документ встановлює заборону для агентств брати гроші з претендентів на роботу. Всі послуги з підбору вакансії і організації виїзду повинні стати повністю безкоштовними для людей.
Передбачається, що платити за все будуть роботодавці. Пропонується механізм, за яким роботодавець дає агентству заявку і за підсумком оплачує її виконання. Здобувач при цьому нічого не платить.
З якими шахрайськими схемами стикаються українські заробітчани
Однією з головних проблем на ринку посередницьких послуг з працевлаштування за кордоном є шахраї. Вони беруть зі здобувача по 100-500 євро, нібито за пошук роботи. Але в підсумку просто “пропадають” або ж відправляють людину за кордон на неіснуючу вакансію.
Залучити таких посередників до відповідальності непросто. У договорах, які вони підсовують українцям, зазвичай прописано, що плата вноситься за “інформаційні послуги”.Як буде працювати новий закон
Законодавці хочуть, щоб за послуги посередників платили виключно роботодавці. Варто відзначити, що і зараз це практикується. Але далеко не всі компанії готові щедро оплачувати підбір робітників в Україні.
Лише деякі перераховують гроші за передоплатою, більшість платить вже по факту “поставки” робітників, а в деяких випадках – після випробувального терміну.
Тобто, заборона брати гроші з претендентів може вдарити не тільки по шахраях, а й по невеликих агентствах, у яких ще не напрацьована база платоспроможних роботодавців. Зате у виграші опиняться великі агентства з працевлаштування. Не виключено, що це позначиться на пропозиції вакансій – вона звузиться.
П’ятому президенту України Петру Порошенку офіційно висунуто обвинувачення у державній зраді та співпраці з терористичними…
Робота з пошуку і звільнення військовополонених та цивільних, яких утримує рф, не припиняється ні на…
"Телеграф" отримав інформацію щодо пропусків засідань з боку Бобиренка Відомий дослідник телевізійних аудиторій Орест Білоскурський звернув увагу,…
Останні місяці в Україні активно обговорюють тему «культурних ухилянтів». Здебільшого – це історії про співаків,…
Молодший сержант Ілля з позивним «Скала» — сержант із матеріального забезпечення медичної роти 38 окремої…
🔥 Україна потребує сильних і сміливих! Ти молодий, рішучий і готовий брати відповідальність за своє…