Глава Мінекології Остап Семерак планує змінити підходи до розвідки, видобутку і продажу ліцензій.
Про це йдеться у новому випуску програми Перша шпальта (ПШ).
«Все, що сьогодні видобувається в Україні, – це використання тієї геологічної інформації, яка була отримана ще в часи Радянського союзу», – заявив міністр. А це не відповідає запитам економіки і не сприяє розвитку добувної галузі.
За його словами, міністерство зараз запланувало реформу сфери надрокористування. Воно прагне досягти такого положення справ, при якому одна одиниця видобутої корисної копалини замінялася двома розвіданими.
Для цього необхідно визначити попит на корисні копалини з боку економіки країни на державному рівні. А потім провести за державний рахунок їх розвідку.
Також, за словами Семерака, необхідно розробити державну політику у сфері надрокористування. І розділити функції геологорозвідки, продажу ліцензій та контролю за дотриманням екологічних норм.
Ліцензії повинні продаватися на відкритому конкурсі. «Ми зараз ведемо переговори про те, щоб продавати їх через систему ProZorro. Це відбудеться в тому випадку, якщо Кабмін схвалить наші пропозиції», – пообіцяв міністр.
Також у програмі дивіться інтерв’ю засновника одного з найбільших у країні виробників продуктів харчування компанії Чумак Карла Стурена і головного виконавчого директора нафтогазової компанії Arawak Energy Алістера МакБейна.
Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.
Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новий Час.
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…