Categories: Цікаво

4 запитання, які налаштують вас на робочий процес

Прокрастинація нагадує голос в голові, який нашіптує про слушні, на перший погляд, причини не працювати. Сперечатися з ним нелегко. Тому краще поставити йому кілька запитань, після яких ви зможете налаштуватись на робочий процес.

Іноді правильний діалог з самим собою найкраще налаштовує на роботу, допомагає знайти потрібне рішення і вибратися з глухого кута, змушує усвідомити важливість справ і почати діяти.

Коли голос в голові знову запропонує байдикувати, задайте собі ці чотири запитання.

З чого краще почати?

Іноді перед нами справді потрібно виконати величезне завдання, і тому ми не знаємо, з чого почати. Складність заганяє в ступор. Але, як показують дослідження, найважче – почати.

Як тільки ви проходите перші кроки, робота перестає здаватися такою поганою і заплутаною, як раніше. Більш того, якщо ви не завершуєте її за один підхід, виконана частина дає необхідне відчуття контролю, і це допомагає довести розпочате до кінця.

Щоб вирішити, яка частина роботи краще підходить для початку, подумки розбивайте її на підзавдання і виберіть найпростіше з них. Як тільки сфокусуєтесь на ньому, то відчуєте прилив мотивації для подальших дій.

Які три справи найважливіші для сьогоднішнього дня?

Ми відкладаємо роботу, якщо вона здається нам неприємною, але цьому також сприяє завантаженість великою кількістю інших справ. Дрібні доручення та інші фактори заважають зосередитися на важливих завданнях. Особливо це стосується значущих, але нетермінових справ.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Щоранку чітко визначайте пріоритети. Запитуйте себе, які три завдання потрібно виконати до кінця дня

Це повинні бути конкретні цілі, а не розмиті наміри на кшталт «досягти в чомусь прогресу». Присвятіть їм перші години робочого дня. Тільки закінчивши з головним, переходьте до всього іншого.

Як спростити робочий процес?

Багато з нас вірять, що досягнути успіху можна лише наполегливою працею. Часто все так і є. Але іноді це переконання заважає знаходити прості рішення для складних проблем. Немає нічого поганого в тому, щоб полегшити важку працю, якщо це допоможе виконати роботу.

Наприклад, ви не можете виділяти по годині в день на тренування. Замість того, щоб повністю відмовитися від занять, займайтесь хоча б по 10 хвилин щодня. Звичайно, цей підхід може здатися тратою часу або просто відмовкою, але іноді краще менше, ніж нічого. Не варто також забувати про сумарний ефект.

Якщо нема можливості вийти на пробіжку, просто бігайте на місці або віджимайтеся в будинку. Суть в тому, щоб знайти спрощену альтернативу.

Як каже експерт з вироблення звичок Стів Скотт (Steve Scott), щоб привчити себе до чогось, починати слід з малого. Дії повинні бути настільки легкими, щоб можна було не переривати їх виконання ні на один день. Згодом вам буде простіше збільшувати навантаження.

Що станеться, якщо я не зроблю це зараз?

Автор книг про лідерство Джим Коллінз (Jim Collins) пише про «продуктивну параною». Він розповідає про постійні переживання Білла Гейтса, Ендрю Гроува і інших успішних людей через те, що справи можуть піти не так. Ця боязнь зробила їх дуже пильними, завжди готовими до несподіваних обставин і дій.

Страх – неймовірно потужний мотиватор. Якщо м’яко спровокувати його, він не дозволить вам відкладати роботу

Запитайте себе, які неприємності можуть статися, якщо ваше бездіяльність триватиме довше, і не зациклюйтеся на тому, що загрожує вам в найближчий момент. Думайте про довгострокові перспективи: зруйновану кар’єру, нестачу грошей, підірване здоров’я, проблеми в особистому житті.

Такий крок може здатися радикальним, зате він відмінно “пробиває” психологічний блок. Якщо доза страху може повернути вас на шлях до досягнення цілей, хіба воно того не варте?

Правда в тому, що всім людям властиво відкладати справи. Головне тут – вжити необхідних заходів. Іноді для цього вистачає декількох простих запитань.

annashchesna

Recent Posts

Пенсіонери на старті: “1000 від Зеленського” дадуть через Укрпошту – як оформити без “Дія”

Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…

33 хв. ago

Українських водіїв почали штрафувати за використання «Дії»: як реагують суди

Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…

2 години ago

“Люди помруть у своїх будинках”: на Україну чекають відключення світла до 20 годин – Politico

Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…

3 години ago

“Дощ і масштабний снігопад накриють Україну, прогноз налякав навіть синоптиків”: де будуть злива і мороз у -20 градусів?

Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…

4 години ago

500 000 людей треба мобілізувати в Україні: Народний депутат зробив гучну заяву

І до чого тут Залужний? Народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної…

15 години ago

“Ці пенсіонери приголомшені змінами, пенсія пропаде обов’язково”: літні українці мають проблему, залишилося мало часу

В Україні пенсіонери повинні обов’язково проходити ідентифікацію. У разі її відсутності виплати можуть бути призупинені.…

17 години ago