Рада не розглядатиме “мовний” Законопроект Бужанського

Законопроєкт Максима Бужанського про державну мову в освітньому процесі не будуть розглядати в парламенті восени, а з початком навчального року він не матиме сенсу.

Про це 17 липня повідомила в ефірі «Радіо Свобода» заступниця голови фракції «Слуга Народу» Євгенія Кравчук, передає Громадське.

«Оскільки до осені він (проєкт закону Бужанського — ред.) втратить свою суть. Адже з першого вересня 2020 року російськомовні школи переходять на українську мову, тому цей закон не матиме сенсу і не буде виноситися на розгляд Верховної Ради», — переконує Кравчук.

Також, на її думку, рішення винести цей законопроєкт на розгляд Ради було помилкою.

«Взагалі шансів пройти у цього закону не було. Крім того, це перше читання. Навіть з точки зору регламенту і процедур він би не був прийнятий. Це зайвий раз виявився для наших опонентів з одного та з іншого боку подразнити суспільство. Ми, як комітет (з питань гуманітарної та інформаційної політики – ред.) рекомендували його відхилити», — зазначила депутатка.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Раніше народний депутат від «Слуги Народу» Максим Бужанський вніс у Раду законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти». Його у парламенті хотіли розглянути цього тижня, але так і не зробили цього. 16 і 17 липня люди вийшли на протести проти законопроєкту Бужанського.

Документ передбачає скасування переходу російськомовних середніх класів на навчання українською з 1 вересня 2020 року. Натомість перехід мав би відбутися 1 вересня 2023 року.

Законопроєкт також зменшував об’єм української мови. Замість 80%, як це передбачено зараз, 20% — у п’ятому-восьмому класі, 40% — у дев’ятому, 60% — в старших класах.

Оля

Recent Posts

«Боги війни» та «ландшафтні дизайнери» 28 ОМБр

У арти мало романтики, хіба можна вважати романтичними холодні ранки, вічний бруд під ногами, збиті…

14 години ago

Одинадцять років тому на військовій карті України з’явилася 53 окрема механізована бригада імені князя Володимира Мономаха

Бригада, що пройшла сотні кілометрів фронту. Це шлях, написаний мужністю, потом і кров’ю. Шлях людей,…

2 дні ago

Батьківщина чує, що ти робиш для неї

Павло, 20 років — молодий батько. Коли він підписав "Контракт 18-24", його дружина Христина не…

2 дні ago

Психологічна смуга перешкод у 23-й окремій механізованій бригаді Сухопутних військ ЗСУ

Психологічна смуга перешкод у 23-й окремій механізованій бригаді Сухопутних військ ЗСУ — це не лише…

2 дні ago

Соціальні та протестні чинники внаслідок паливної кризи в рф

Анотація У матеріалі розглянуто розвиток паливної кризи в російській федерації, її економічні, соціальні та політичні…

3 дні ago

Стан суспільних настроїв у Росії

Стан суспільних настроїв у Росії: вплив паливної кризи та ставлення до зусиль російської влади 71,4% росіян…

4 дні ago