У міносвіти думають впровадити з вересня змішане навчання, тобто уроки проводитимуться як дистанційно, так і в класах. Але для того, щоб школи могли повноцінно функціонувати в такому режимі, на обладнання потрібні гроші. І тут міністр Шкарлет сподівається «на батьків, які допоможуть школам». Таку ідею він днями озвучив під час засідання комітету з питань освіти науки та інновацій.
А що робити батькам, які не мають коштів або читали закон «Про повну загальну середню освіту», який гарантує якісну освіту за бюджетні кошти, а не за кошти батьків, — поки неясно. Орієнтовно через тиждень міністерство освіти і науки надішле закладам освіти рекомендації щодо організації навчання в умовах пандемії. Після того, як отримає їх від санітарної служби. Поки розглядають три сценарії навчання, залежно від епідеміологічної ситуації: Перший варіант: найменш ймовірний — це низький рівень захворюваності, відвідування закладів досвіди дозволено в звичайному режимі. Другий варіант: високий рівень захворюваності — тоді навчання забезпечують повністю дистанційно. Третій варіант: найбільш ймовірний — середній рівень захворюваності, освітній процес забезпечують у змішаній форм, як дистанційно, так і в закладах освіти, з дотриманням правил дистанціювання і гігієни. У міносвіті запевнили, що у будь-якому випадку повністю дистанційне навчання для дітей початкових класів міністерство рекомендувати не буде. — Дітей з першого по четвертий клас неможливо втримати біля телевізора чи комп’ютера впродовж тривалого часу, — говорить міністр Шкарлет. — Повністю дистанційна форма для молодшої школи не прийнятна. У департаменті освіти Вінницької міської ради готуються до різних сценаріїв.— В якому форматі працюватимуть школи у вересні, поки нам чітких вказівок зверху не давали, — розповідає очільниця міського департаменту освіти Оксана Яценко. — Поки у навчальних закладах міста йдуть ремонтні роботи. Ми готуємося до будь-якого розвитку подій. Головне завдання — щоб учні і вчителі знаходилися в безпечному середовищі. Сподіваюся, що початкова школа не навчатиметься дистанційно. Я, як педагог з досвідом, не уявляю як першачків можна навчити онлайн читати чи писати. Стосовно учнів середніх і старших класів — вони навчатимуться частково у закладах, а частково — дистанційно. Зокрема, в міносвіті йшлося про формат, у якому частина учнів відвідує урок у класі, а решта — спостерігає за ним онлайн. Наступного дня учні міняються. Також можливе навчання у різні зміни, скасування масових заходів.
Дискусія про зниження мобілізаційного віку в Україні має більше політичного, ніж практичного характеру. Сучасна війна,…
У сусідній з Тернопільщиною області виявили спалах небезпечного захворювання: поширюється страшний вірус. Як інформує "ЛП",…
Українських водіїв попередили, що з першого січня набувають чинності нові правила оформлення "Зеленої карти" З…
В Україні оголосили про нововведення із допомогою. Презентовано єдину картку, на яку нараховуватиметься державна допомога.…
Як було анонсовано, майбутні зміни стосуватимуться Закону про іноземців, Закону про вищу освіту та науку,…
Абсолютно на всіх українських водіїв очікують зміни з 1 січня 2025 року. Через два тижні…