Шестирічна Вікторія С. з Турківського району, яку тиждень тому, 22 липня, на подвір’ї у ліву ногу вкусила змія, досі перебуває в реанімації.
Зміїний токсин спровокував у дівчинки важкі ускладнення, а сироватки, яку можна було б ввести при укусах карпатської гадюки, в Україні вже три роки нема. Про це пише zaxid.net.
До Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру «швидка» привезла дівчинку цього ж дня ввечері і її відразу госпіталізували в реанімаційне відділення. Зміїна отрута викликала у дитини важкі ускладнення і дівчинка вже тиждень у реанімації, повідомила заступниця директора Центру Олена Козлова.
За словами Олени Козлової, у дітей при укусах змій, виникає почервоніння, набряки, але, здебільшого локально. А у Вікторії зміїний токсин розповсюдився аж до лопаток, спричинивши набряк та почервоніння. На консультацію до неї реаніматологи у минулі вихідні викликали судинних хірургів.
«Її ліва нога була вся синя, дуже набрякла і лікарі не завжди у таких випадках можуть побачити, чи є у кінцівці кровоплин. Адже при укусах змій йде порушення згортання крові, утворюються тромби і відбувається блокування судин. Але і УЗД, і судинні хірурги підтвердили, що кровооплин є. Станом на сьогодні вдалося зупинити розповсюдження набряку. Дівчинці стало краще, реаніматологи кажуть, що вона хоч і маленькими кроками, але вже наближається до одужання», – каже Олена Козлова.
До слова, лікарі Центру кажуть, що колеги з Турківської центральної районної лікарні спрацювали дуже професійно: вони на високому рівні зробили все, що слід робити у таких випадках.
Зміїний токсин на дітей діє по-різному. У всіх є почервоніння, набряки, але при відповідному лікуванні їх через три-чотири дні з реанімації переводять у відділення або виписують додому.
Своя роль є для кожного. Катерина опановує військову справу за обраним фахом. У великій армії…
Анастасія вже встигла пройти шлях, який для багатьох здається неймовірним: опанувала сучасну артилерійську техніку, отримала…
Бліц із Мішею Крупіним 🎤 Короткі запитання — швидкі відповіді та трохи більше про людину,…
Новопризначений міністр оборони Євгеній Хмара звільнений з військової служби на підставі підпункту «е» пункту 3…
Це історія про вибір, віру та службу. До повномасштабної війни він був служителем монастиря. Після…
З середини липня 2026 року в Києві та десятках інших українських міст – від Львова…